Google Duo nově umožňuje plánování a připomínky hovorů

Aplikace Google Duo plánování hovorů

Google Duo patří spolu se známějšími aplikacemi Skype nebo FaceTime do okruhu aplikací zprostředkovávajících videohovory. Google se aktivně snaží o jeho rozšíření mezi co možná největší okruh uživatelů, a proto neustále přidává nové funkce a vylepšuje prostředí. Nedávno byla aplikace rozšířena o dlouho očekávané skupinové hovory. Nyní Google Duo přináší možnost plánování hovorů a jejich připomenutí ve zvolený čas.

Organizace času a plánování hovorů v Google Duo

Největším lákadlem využívání internetových hovorů stále zůstává lokální a cenová nezávislost. Nezáleží na tom, zda je hovor uskutečněn v rámci státu nebo na mezinárodní úrovni. Stačí mít podporované zařízení s připojením k internetu a můžete se, bez dalších poplatků, spojit v podstatě s kýmkoliv. Praktické využití tak nemusí být jen v rámci týmové komunikace na dálku, ale i v osobních záležitostech například během pobytu v zahraničí.

V rámci telefonické komunikace jste se jistě i vy nejednou setkali se situací, kdy nebyl příjemce hovoru dostupný. Na takový neuskutečněný hovor se pak celkem snadno zapomene, což může způsobit další problémy. Přesně na tuto situaci nyní reagují vývojáři, kteří do Google Duo přidávají funkci plánování hovorů. V momentě, kdy příjemce hovor nepřijme, aplikace zobrazí hlášku se čtyřmi možnostmi pro připomenutí. První tři jsou předdefinované na konkrétní den a hodinu, čtvrté pak nabízí vlastní nastavení. V kalendáři tak můžete zvolit libovolný den i hodinu na kterou budete následně upozorněni pomocí notifikací v liště.

Cílem nové funkce aplikace je tak zabránit nedorozumění zapříčiněných nevyřízením důležitého hovoru. Mimo to Google Duo napomáhá snazšímu plánování většího množství hovorů, které mohou mít například firemní uživatelé aplikace. Kromě zmíněného upozornění na nadcházející hovor vývojáři Googlu pracují také na synchronizaci Google DuoGoogle Home.

Google Meet
Google Meet

Používáte pro videohovory Google Duo?

Zdroj: xda-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)