Google Duo přinese novinku, vylepší obraz videohovoru při špatném světle

google duo low light mode

Aplikace Google Duo, která zprostředkovává videohovory uživatelům po celém světě přichází s novinkou, jmenuje se Low light mode a svým uživatelům přinese lepší kvalitu obrazu i za zhoršených světelných podmínek. Novinka by měla přijít celosvětově na Android i iOS zařízení v průběhu tohoto týdne.

Google Duo - High Quality Video Calls
Google Duo - High Quality Video Calls

Jasnější obraz díky Low light mode v Google Duo

Aplikace nedávno oslavila tři roky svého působení v Google Play a za tu dobu si získala celou řadu příznivců. Jedná se o nenáročnou Googlí alternativu, pro FaceTime, který slouží pro uskutečnění videohovory na zařízeních Applu. Google Duo je oproti FaceTime multiplatformní, umožňuje tedy i spojení mezi majiteli iPhonů a zařízení s Androidem. Google pak neustále přidává nová a nová vylepšení, jako je například možnost připomenutí neuskutečněných hovorů. Nejnovějším vylepšením aplikace pro videohovory od Googlu, je pak výše zmíněný režim, který umožňuje lepší kvalitu obrazu v přítmí a zhoršených světelných podmínkách.

Taková situace může snadno nastat například u večerních hovorů, kdy uživatelé nechtějí svítit velkým světlem. Funkce Low light mode pro videohovor v rámci aplikace Google Duo pak při horších světelných podmínkách upraví obraz v rámečku tak, aby byl viditelnější a tím i věrnější. Samotné přisvětlení je pak ovládáno příjemcem hovoru. Pokud tedy v rámci videohovoru zaregistrujete, že je druhý volající hůř vidět, kliknete na ikonu funkce a jeho obraz se sám zesvětlí. Míra přisvětlení je pak automaticky regulována aplikací a v případě změny intenzity světla se tak přizpůsobí podmínkám. Jakmile bude funkce v rámci aplikace pro videohovory Google Duo dostupná, stačí ji aktivovat v nastavení. V průběhu hovoru se pak již zobrazí zmíněná ikona funkce.

Zaujala vás funkcionalita novinky Low light mode?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek