Google Duo přinese novinku, vylepší obraz videohovoru při špatném světle

google duo low light mode

Aplikace Google Duo, která zprostředkovává videohovory uživatelům po celém světě, přichází s novinkou. Jmenuje se Low light mode a svým uživatelům přinese lepší kvalitu obrazu i za zhoršených světelných podmínek. Novinka by měla přijít celosvětově na Android i iOS zařízení v průběhu tohoto týdne.

Google Meet
Google Meet

Jasnější obraz díky Low light mode v Google Duo

Aplikace nedávno oslavila tři roky svého působení v Google Play a za tu dobu si získala celou řadu příznivců. Jedná se o nenáročnou Googlí alternativu, pro FaceTime, který slouží pro videohovory na zařízeních od Applu. Google Duo je oproti FaceTime multiplatformní, umožňuje tedy i spojení mezi majiteli iPhonů a zařízení s Androidem. Google do aplikace neustále přidává nová vylepšení, jako je například možnost připomenutí neuskutečněných hovorů. Nejnovějším vylepšením aplikace pro videohovory od Googlu, je pak výše zmíněný režim, který umožňuje lepší kvalitu obrazu v přítmí a za zhoršených světelných podmínkách.

Taková situace může snadno nastat například u večerních hovorů, kdy uživatelé nechtějí svítit velkým světlem. Funkce Low light mode pro videohovor v rámci aplikace Google Duo při horších světelných podmínkách upraví obraz v rámečku tak, aby byl viditelnější a tím i věrnější. Samotné přisvětlení je pak ovládáno příjemcem hovoru. Pokud tedy v při videohovoru zaregistrujete, že je druhý volající hůř vidět, kliknete na ikonu funkce a jeho obraz se sám zesvětlí. Míra přisvětlení je automaticky regulována aplikací a v případě změny intenzity světla se přizpůsobí podmínkám. Jakmile bude funkce v rámci aplikace pro videohovory Google Duo dostupná, stačí ji aktivovat v nastavení. V průběhu hovoru se již sama zobrazí zmíněná ikona funkce.

Zaujala vás funkcionalita novinky Low light mode?

Zdroj: Blog Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)