Google Dokumenty zavádějí nová praktická oznámení

Dokumenty Google upozornění oznámení notifikace úpravy

Vývojáři kancelářského nástroje Dokumenty Google (obdoba MS Word z balíku Office), který je běžnou součástí Disku a balíku Workspace, připravili pro uživatele jednu příjemnou vychytávku. V rámci jedné z nadcházejících aktualizací přibudou oznámení pro případy, kdy někdo provede v dokumentu úpravy jako smazání či přidání obsahu. Informace o těchto zásazích budou chodit e-mailem, pokud si je uživatel vyžádá.

Dokumenty Google upozornění oznámení notifikace úpravy náhled

“Nyní můžete zvolit, zda chcete dostávat e-mailová oznámení o změnách v dokumentech v jednotlivých souborech. E-maily s oznámením o úpravách podrobně popisují, jaké změny byly provedeny, kdy byly provedeny a kdo je provedl,” popisuje Google novinku na svém blogu. Podobným způsobem aktuálně fungují upozornění na komentáře, které v dokumentu zanechal někdo jiný.

Dokumenty Google upozornění oznámení notifikace úpravy nabídka

Google začal nový typ oznámení postupně zpřístupňovat od 19. června. Týkat by se měl všech firemních i koncových uživatelů Workspace či G Suite. Manuální zapnutí těchto e-mailových notifikací půjde provést přes ikonku zvonečku, případně přes menu Nástroje.

Jak často tvoříte dokumenty s dalšími lidmi?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)