Google finálně mění správu Disku z počítače. Toto nás čeká

Google Disk Zálohování a synchronizace Drive for desktop Disk pro počítače nový nástroj

Jak jsme vás informovali už letos v únoru, Google se rozhodl udělat pořádek ve svých počítačových nástrojích pro zálohování do úložiště Disk. Zatímco “profíci” s business či školními účty u G Suite / Workspace používali doposud Drive File Stream, běžní uživatelé byli odkázáni na Backup and Sync neboli Zálohování a synchronizace. Teď budou všichni používat Drive for desktop, v češtině Disk pro počítače. Poté, co americká společnost v únoru oznámila hlavně rozdíly mezi těmito službami, nyní známe i přesné termíny přechodu.

Google Disk Zálohování a synchronizace Drive for desktop Disk pro počítače
  • Od 19 července 2021 začne nástroj Zálohování a synchronizace představovat a nabízet plynulý přechod do Drive for desktop / Disk pro počítače.
  • Od 18. srpna 2021 začnou uživatelům Zálohování a synchronizace chodit notifikace s výzvou, aby na Drive for desktop / Disk pro počítače přešli.
  • Od 1. října 2021 přestane fungovat přihlášení do Zálohování a synchronizace a uživatel bude muset pro správu obsahu z počítače nutně využít Drive for desktop / Disk pro počítače.

Jak momentálně řešíte správu dat na Disku z počítače?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)