TOPlist

Google Disk v novém kabátu! Jaké změny přináší?

GoogleDisk
  • Google Disk patří k nejlepším aplikacím současnosti, autoři jej neustále vylepšují
  • Novinky v uživatelském rozhraní uvolňují postupně, zatím je nemají všichni uživatelé
  • Jak získat nové rozhraní? Ukážeme vám postup, který zafungoval u nás

Aplikace Google Disk je velmi důležitou součástí celého ekosystému telefonů s operačním systémem Android (a nejenom těch). Své dokumenty můžete mít neustále u sebe, přistupovat k nim můžete samozřejmě také z tabletu nebo počítače. Google teď postupně uvolňuje nové rozhraní, které přináší příjemné změny. Jaké to jsou?

Těšit se můžete hned na dvě. U tlačítka + nyní najdeme i slovíčko Přidat, tahle změna je ryze kosmetická. Nově se objevila ikona Fotoaparátu, skenovat a vytvářet PDF teď můžete rychleji, ušetříte jeden klik. Je to drobnost, ale chválím, PDF touto cestou vytvářím pravidelně. Navíc proběhla úprava během skenování, to nyní vypadá trochu jinak. Ale pracuje se s tím dobře, nemám v tomto směru k aplikaci Google Disk žádné výhrady, jsem spokojený uživatel.

Vytváření PDF pomocí aplikace Google Disk je teď jednodušší

Slíbili jsme postup, jak se k novému rozhraní dostat už nyní bez čekání. Ještě předtím ale upozornění – v mém okolí postup zafungoval na všech telefonech, nemusí to ale být stoprocentní. Pokud u vás metoda nezafunguje, můžete nám dát vědět do komentářů a nezapomeňte uvést jaký mobilní telefon používáte.

Google Drive
Google Drive

Nejprve si nainstalujte aktuální verzi aplikace Google Disk přes Obchod Play. Poté si stáhněte APK soubor s verzí 2.23.447.1 , využít můžete například APKMirror. Při následném startu aplikace už byste měli mít k dispozici nové rozhraní včetně ikony fotoaparátu přímo v aplikaci. Pokud jste dosud aplikaci Google Disk nepoužívali a stáhli byste si přímo nejnovější verzi, pravděpodobně by vám zůstalo ještě staré rozhraní, alespoň u mě to tak fungovalo.

Pokud vymažete data aplikace Google Disk, o nové rozhraní opět přijdete. Opakování zmíněného postupu se ale k němu můžete vrátit. Dříve nebo později by se mělo nové rozhraní objevit ve všech mobilních telefonech. Nemusí to navíc být jediná změna, na sociální síti X se objevily screenshoty z (pravděpodobně testovací verze) aplikace Google Disk, kde mají jednotlivé složky pozadí. Ale tahle změna se mi na obrázcích moc nelíbí a jsem zvědav, jestli nakonec bude dostupná i veřejně. Současný čistý design se mi líbí více… Google Disk je skvělá aplikace a jsem si jistý, že ji nepotká osud jiných služeb Google, které nenávratně zmizí.

Povedlo se vám Google Disk přepnout na nové zobrazení?

Zdroj: Vlastní, X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)