Google Disk vás nově ochrání před nebezpečnými soubory. Jak?

google disk spam
  • Google Disk dostane užitečnou složku SPAM
  • Stejně jako Gmail nás ochrání před nebezpečnými soubory
  • Složka bude k dispozici ještě tento měsíc

Společnost Google na akci I/O, která se konala minulý týden představila několik hlavních novinek, ale přidala také hromadu menších změn. Mezi nimi je také vylepšení aplikace i webového rozhraní Google Disku. Ten nyní dostává SPAM složku a další nové funkce.

Americký gigant se nechal na své akci slyšet, že Gmail chrání uživatele denně před více než 15 miliardami nevyžádané pošty. Dokáže prý zachytit 99,9 % veškerých podezřelých zpráv, malwaru a formy phishingu. Google Disk se naučí také (stejně jako to dělá právě Gmail) filtrovat potenciálně nebezpečný obsah a automaticky jej zařadí do nové složky SPAM. Další nežádoucí a podezřelé soubory můžete dát do této složky ručně. Učiníte tak v kontextové nabídce či přetáhnutím souboru do složky SPAM, která se nachází na levé straně v navigačním panelu.

Google Drive
Google Drive

Nová složka bude k dispozici ještě tento měsíc, Google ji začne zavádět 24. května, avšak může několik týdnů trvat, než se dostane ke všem uživatelům. K dispozic bude jak v aplikaci, tak i na webovém rozhraní.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využijete složku SPAM v Google Disku?

Zdroj: AndroidHeadlines

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)