Google chce lépe chránit děti. Třeba i večerkou na YouTube

Google děti ochrana YouTube večerka

Google oficiálně oznámil několik postupů, skrze které chce při využití vlastních nástrojů a aplikací zabezpečit lepší ochranu dětí při pohybu na internetu. A také při cizích pokusech o napadení jejich účtů. Americká firma například hodlá blokovat nevhodné reklamy, automaticky vypínat sledování polohy nebo zavést večerku na YouTube.

YouTube
YouTube

Co zajímavého Google chystá?

  • V nadcházejících týdnech bude zavádět nové zásady, které umožní komukoli mladšímu 18 let, či jeho rodiči nebo zákonnému zástupci, požádat o odstranění svých fotografií z výsledků vyhledávání ve službě Obrázky Google.
  • V nadcházejících měsících zapne Google funkci SafeSearch, která pomáhá filtrovat explicitní obsah ve Vyhledávání, současným, již přihlášeným uživatelům mladším 18 let a u dospívajících, kteří si právě zřizují nový účet, bude nově součástí výchozího nastavení.
  • Historie polohy nově zůstane vypnutá (bez možnosti ji zapnout) u všech uživatelů mladších 18 let.
  • Google spustí novou bezpečnou sekci v Google Play, která rodičům nabídne aplikace, které dodržují jeho zásady pro rodiny. Aplikace budou muset také podrobněji sdělovat, jak používají data, která shromažďují.
  • V příštích měsících Google zablokuje cílení reklam na osoby mladší 18 let na základě jejich věku, pohlaví nebo zájmů .
  • Na YouTube zapne upozornění na přestávku a večerku a vypne automatické přehrávání (autoplay) pro uživatele mladší 18 let.
  • Pracuje také na tvorbě zábavných a srozumitelných materiálů pro mladé lidi a jejich rodiče, které jim pomohou lépe porozumět tomu, jak Google nakládá s daty.

Co říkáte na oznámené novinky?

Zdroj: TZ Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)