Profesionální hráči hry Starcraft na plné čáře prohráli s umělou inteligencí Google Deepmind

DeepMind-AlphaStar-StarCraft-II-google

Umělá inteligence Google Deepmind už v minulosti dokázala, že se může měřit s těmi nejlepšími v různých oborech. V minulosti například vyhrála nad šampiony hry GO. Dalším cílem je strategická hra Starcraft 2. Nedávno proběhly první veřejné zápasy mezi AI a profesionálními hráči. Výsledek byl jednostranný. Deepmind vyhrál 10 her, hráči pouze 1 hru.

Umělá inteligence Google Deepmind zničila lidskou konkurenci ve Starcraftu 2

Na konci roku 2017 se na herní konferenci Blizzcon oznámila spolupráce mezi společnostmi Blizzard a Google. Herní vývojáři z Blizzardu vytvořili Starcraft 2 Learning Environment (SC2LE), tedy speciální prostředí, kde by se AI mohla učit. O zbytek už se postaral Google, respektive tým Deepmind, který za AI stojí.

Umělá inteligence

Umělá inteligence se nazývá AlphaStar a nyní se utkala se dvěma profesionálními hráči. S oběma se odehrálo pět zápasů a výsledek byl zdrcující. AI vyhrála každý zápas. Umělá inteligence má výhodu v tom, že vidí celou herní mapu najednou. Nicméně inženýři Googlu dlouho upravovali AI tak, aby se chovala jako lidský hráč a například nedělala nereálné množství úkonů a akcí.

DeepMind StarCraft II Demonstration

DeepMind StarCraft II Demonstration

Zápasy proběhly již v prosinci, zveřejněny byly nyní během živého přenosu. Zajímavé je na tom to, že si AI připsala i jednu prohru. O tu se postaral v přímém přenosu jeden z lidí na streamu. Vyhrát dokázal díky analýze toho, jak AI funguje. Z tohoto pohledu se tedy ještě musí DeepMind vylepšit, protože po důkladnější analýze se dají najít mezery, kterých se dá využít. Na druhou stranu už i tak se jedná o obrovský úspěch. Mít umělou inteligenci v takto složité hře jako je Starcraft 2, která je více než konkurence schopná, je něco neuvěřitelného.

Co říkáte na výkon Google Deepmind ve Starcraftu 2?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)