TOPlist

Google dává nový vzhled své přihlašovací stránce. Mrkněte, jak vypadá

Google bezpečnost přihlašování
  • Přihlašovací stránka do Google služeb byla dlouho opomíjena
  • Nyní se technologický gigant konečně uchýlil k redesignu
  • Nové login okno bude lepší na zařízeních s větší obrazovkou

S přihlašovací stránkou do Googlu se léta nic nedělo, ale kalifornský technologický gigant se to rozhodl změnit. Přece jenom, do nové designy postupně přechází u většiny svých služeb, aby šel jedním krokem se současnými trendy. Jakýsi modernější nádech tedy dost možná při svém příštím pokusu o přihlášení do Gmailu nebo YouTube pocítíte i vy.

Google upravil svou přihlašovací obrazovku ve stejném „Material“ duchu, v jakém se nesou i další jeho produkty a aplikace. Aktualizované uživatelské rozhraní se bude zobrazovat jak na webu, tak na mobilních zařízeních. Přepracovaný design navíc umí lépe využívat potenciálu velkých obrazovek a dokáže se jim hravě přizpůsobit, takže se v případech, kde to bude možné, dočkáte více horizontálně stavěného rozvržení. No nevypadá skvěle?

Google nová přihlašovací obrazovka

Nutné je podotknout, že se pro vás samotné přihlašování v ničem nezmění. Sám Google v blogovém příspěvku důrazně vysvětluje, že změny jsou pouze kosmetického charakteru a na funkční stránku nemají žádný vliv. Na rozdíl od mnohých internetových služeb tak samotný login zůstane rozdělený na dvě fáze – zadaní e-mailu nebo telefonního čísla a posléze hesla.

Kdy přesně uvidíte novou přihlašovací obrazovku, není jasné. Google se klasicky rozhodl pro svou metodu postupného zavádění, takže někteří uživatelé mohli zaznamenat změnu už ve středu 21. února, ale my ostatní klidně můžeme čekat až do pondělí 4. března.

google prihlasovaci stranka

Co na změnu říkáte vy?

Zdroje: Google, The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)