Google Datally dostává dvě nové funkce: Ušetří data a pomůže v krizi

aplikace google datally usetri data

Aplikace Google Datally má hned několik možných použití. Hlavní funkcí je ale možnost šetření mobilních dat, a to díky vytvoření VPN sítě. Nově však dostává dvě další funkce, jedna ušetří data v noci, druhá se pak hodí do krizových situací. Pojďme si obě novinky představit.

Google Datally dostává dvě funkce, první ušetří data v noci, druhá pomůže v krizi

První novinkou je režim spánku. V aplikaci si nastavíte přibližný čas, kdy spíte a v tuto dobu vám vypne mobilní data. Aplikace a služby “nikdy nespí” a přes noc můžou vyčerpat poměrně velké množství dat, obzvlášť se to hodí, když jste na cestách bez Wi-Fi sítě, nebo vám domácí síť třeba vypadne.

aplikace google datally nove funkce usetri data

Druhou funkcí je tzv. Emergency bank, neboli pohotovostní banka. V ní si nastavíte malé množství dat z vašeho FUP limitu, které vám aplikace ukrojí a nebude je používat pro věci jako je přehrávání videí a další datově náročné funkce. Data, která si uložíte do této “banky” jsou určena v krizových situacích. Mobilní internet přestane fungovat v tu nejméně vhodnou chvíli, jako když nutně potřebujete odepsat na zprávu, potřebujete si najít spoj MHD apod. Zná to asi každý, kdo má menší datový balíček. Nyní si můžete na tyto situace nechat rezervu.

Datally: data saving app by Google
Datally: data saving app by Google

Využíváte aplikaci Google Datally?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)