Nová aplikace Google Datally vám bude šetřit mobilní data

google datally data setreni

V červnu Google vydal experiment nazvaný Triangle, který sloužil k šetření mobilních dat. Testovalo se to ale pouze na Filipínách a zbytek světa měl smůlu. To už ale teď neplatí, Google dnes vydal novou aplikaci Google Datally, která z Triangle vychází a je dostupná po celém světě, včetně Česka.

Google Datally nabízí hned několik zajímavých funkcí

Stejně jako před několika měsíci Triangle, i Datally nabízí zajímavé funkce. Hlavní funkce aplikace je pak možnost šetřit mobilní data. Datally vytvoří VPN k určení využití dat každé aplikace v telefonu. U jednotlivých aplikací pak umožňuje zablokovat používání dat na pozadí. Poskytuje také detaily o tom, kolik dat se použilo a jaká aplikace si “vzala” nejvíce dat. Zajímavá je také možnost vyhledávání Wi-Fi sítí, která oproti klasickému připojení přes nastavení telefonu nabízí uživatelské hodnocení.

Datally: A new mobile data-saving app by Google.

Datally: A new mobile data-saving app by Google.

A i když je stále zaměřena hlavně na rozvojové země, Google ji zpřístupnil po celém světě. Své spokojené uživatele si najde určitě i u nás, obzvlášť díky tomu, jak to v Česku v posledních letech vypadá s mobilními daty. Ke spuštění aplikace je potřeba alespoň Android 5.0.

Datally: data saving app by Google
Datally: data saving app by Google

Vyzkoušíte si Google Datally?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)