Menu

Nová aplikace Google Datally vám bude šetřit mobilní data

V červnu Google vydal experiment nazvaný Triangle, který sloužil k šetření mobilních dat. Testovalo se to ale pouze na Filipínách a zbytek světa měl smůlu. To už ale teď neplatí, Google dnes vydal novou aplikaci Google Datally, která z Triangle vychází a je dostupná po celém světě, včetně Česka.

Google Datally nabízí hned několik zajímavých funkcí

Stejně jako před několika měsíci Triangle, i Datally nabízí zajímavé funkce. Hlavní funkce aplikace je pak možnost šetřit mobilní data. Datally vytvoří VPN k určení využití dat každé aplikace v telefonu. U jednotlivých aplikací pak umožňuje zablokovat používání dat na pozadí. Poskytuje také detaily o tom, kolik dat se použilo a jaká aplikace si “vzala” nejvíce dat. Zajímavá je také možnost vyhledávání Wi-Fi sítí, která oproti klasickému připojení přes nastavení telefonu nabízí uživatelské hodnocení.

A i když je stále zaměřena hlavně na rozvojové země, Google ji zpřístupnil po celém světě. Své spokojené uživatele si najde určitě i u nás, obzvlášť díky tomu, jak to v Česku v posledních letech vypadá s mobilními daty. Ke spuštění aplikace je potřeba alespoň Android 5.0.

Vyzkoušíte si Google Datally?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Radeg

radeg 15

30.11.2017 10:18

V čem je to jiné než zapnutý Spořič dat s povoleným/zakázaným přístupem k datům na pozadí pro jednotlivé aplikace?

Stamp

Stamp12 0

30.11.2017 11:11

Docela je na hovno to stale vyskakovani okna zda chci posilat neco na email.Ne nechci.A uz mi leze na nervy to neustale odklikavat.

Radeg

radeg 15

30.11.2017 11:35

@Stamp12:
Se zaregistruj, přihlaš a neremcej.

petrsp62

30.11.2017 16:35

Jen taková poznámka, datally je přímou aktualizací předešlého triangle, ne novou aplikací, která dělá to samé (nejsem si jistý , jestli jste to mysleli slovy, že z ní vychází). Přestože aplikace triangle oficiálně pro Česko nebyla, fungovala naprosto bez problémů i v ČR, tudíž zbytek světa neměl tak docela smůlu.

Tomato4

Tomato4 -1

30.11.2017 23:44

Již pár let používám Opera Max a totální spokojenost (až na tzv. VIP režim, ale to se dá překousnout).

RSS (komentáře k článku)