Co Google chystá na rok 2018? Seznam největších novinek

google chysta novinky google io konferefence 2018

Včera večer se odehrálo úvodní představení novinek z konference Google I/O 2018. CEO společnosti Sundar Pichai, společně se svými kolegy představoval novinky, které Google chystá na rok 2018. Většina novinek se točila kolem chytrého asistenta Google. Společnost si nicméně připravila i několik překvapení. Pojďme se na největší novinky podívat přehledně v jednom článku. Co chystá Google?

Asistent Google se rozšiřuje. A to opravdu hodně

Jak se očekávalo, hlavním tématem, které dostalo v úvodu nejvíce prostoru, byl asistent Google. Už včera jste si mohli přečíst informace o tom, že Google chystá do konce roku podporu pro 80 zemí a 30 jazyků. Mezi nimi se dostalo i na češtinu. Každopádně to je pouhý začátek, asistent Google obdrží také nové funkce.

Google Assistant: 6 new voices

Google Assistant: 6 new voices

Oznámily se pokroky v technologii WaveNet, která se zaměřuje na hlas asistenta. Brzy bude Assistant podporovat 6 nových hlasů, které znějí mnohem lidštěji. O jeden z nich se postaral John Legend. Dostupné už by v tuhle dobu měly být v mobilním asistentu i v Google Home. V době psaní článku jsme je však ještě nedokázali aktivovat.

Další novinka se nazývá “Continued Conversation” a díky ní už nemusíte neustále říkat “OK Google” nebo “Hey Google”. Komunikace s asistentem bude probíhat mnohem přirozeněji a nemusí se přitom neustále opakovat výše zmíněná slova.

asistent google duplex

Zároveň s tím souvisí i funkce s názvem “Multiple Actions”. Ta dokáže rozeznat více příkazů zároveň, které jsou rozdělené spojkou “A”. Opět díky tomu bude probíhat komunikace s asistentem mnohem přirozeněji a bude připomínat rozhovor s klasickým člověkem. Největší ohlas však měla funkce s názvem “Complex Calls”. Přímo na pódiu uskutečnil Assistant několik hovorů a domluvil uživatelovi například kadeřníka nebo rezervaci v restauraci.

Google Duplex Demonstration

Google Duplex Demonstration

V neposlední řadě Google oznámil, že bude v určitých momentech využívat více obrazovku mobilních telefonů, kdy se bude zobrazovat například více informací o hledaných položkách.

Novinky v Google mapách

Google Mapy jsou jedna z nejlepších služeb, které Google nabízí a zanedlouho budou ještě lepší. Během konference se ukázaly novinky ohledně podpory rozšířené reality. Mapy dokážou pomocí fotoaparátu rozeznat, kde se nacházíte. Nabídnou u obchodů základní informace anebo při navigování městem vám přesně zobrazí, do jaké ulice máte jít.

google mapy rozsirena realita

Zároveň se chystá novinka spojená se strojovým učením. V sekci “For You” se vám budou zobrazovat doporučení, které jsou určené přímo pro vás. Doporučení budou tvořena pomocí vaší historie a zájmů. Tyto novinky ještě nejsou připraveny, dočkáme se jich někdy v létě tohoto roku.

Google Maps
Google Maps

Google Fotky se posunují na novou úroveň

A když už je řeč o strojovém učení a umělé inteligenci, tak nemůžeme zapomenout na Google Fotky. Opět jde o jednu z nejoblíbenějších služeb společnosti. Google chystá funkci s názvem “doporučená akce”. Ta vám bude nabízet chytré akce u každé fotografie, kterými je můžete vylepšit, podobně jak už vám nyní jednou za čas nabídne Asistent úpravy.

google fotky novinka portret barva

Fotky Google dokážou již rozeznat jednotlivé osoby na fotografiích. Brzy si budete moct zapnout funkci, pomocí které se budou automaticky odesílat fotografie osobám, na kterých se zrovna nachází. Mnohem více ohlasu však mělo skenování dokumentů, kdy stačí vyfotografovat nějaký dokument a Google Fotky jej automaticky oříznou a převedou do PDF.

kolorovani google fotky

V neposlední řadě se vylepší automatická úprava fotografií. Již brzy dokáže opravit například přeexponované fotografie. Dále se přidá efekt color splash, který funguje hodně podobně jako režim portrét u Pixel telefonů. AI dokáže rozeznat objekt fotografie a nechá jej vybarvené, kompletní pozadí pak bude černobílé. Poslední velkou novinkou je pak podpora kolorování starých fotografií. Jednoduše si vyfotíte starou černobílou fotografii, nahrajete do Google Photos a služba vám nabídne automatické kolorování.

Google Photos
Google Photos

Jak se vám líbí novinky, které Google chystá na rok 2018?

Zdroje: TZ, TK

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)