TOPlist

Google Chrome značně zrychlí prohlížení webu. A to i na levných a starších telefonech

google zrychli prohlizeni webu chrome

Google Chrome je nejpopulárnějším webovým prohlížečem na trhu. A to jak na mobilu, tak i na PC. V průběhu let byl ale tento prohlížeč mnohokrát kritizován třeba za to, že je mnohem náročnější na paměť RAM, zvětšující se velikost, zbytečné funkce. Zároveň se ale chválí za rychlost. A to, že dobře funguje. Nyní společnost Google oznámila, že pracuje na nové funkci, která značně zrychlí prohlížení webu. Nazývá se bfcache.

Google zrychlí prohlížení webu přes Chrome. Implementuje novou funkci bfcache

BFcache je zkratkou pro back-forward cache, v překladu tedy mezipaměť pro tlačítko vpřed a zpět. A co přesně dělá? Při odchodu ze stránky ukládá celou stránku včetně Javascriptu do mezipaměti. Jakmile uživatel klepne na tlačítko zpět, tak se okamžitě nahraje kompletně z mezipaměti. Stejně to bude fungovat, když uživatel klepne na tlačítko vpřed.

bfcache on Chrome for Android

bfcache on Chrome for Android

Google podotýká, že funkce nepomáhá při návštěvě nové stránky. To ovšem neznamená, že by bfcache nebyla užitečná. Podle dat Googlu je celých 19 procent stránek prohlížených po stisknutí tlačítka zpět, u Androidu je to 10 procent. A že je zrychlení opravdu citelné, můžete vidět na videu výše, kde již bfcache běží (telefon vlevo) na ultra levném nevýkonném telefonu Nokia 1, který má 1GB RAM a speciální systém pro nevýkonné telefony Android Go.

Je tu však jedna nevýhoda. Společnost Google doufá, že během roku 2019 tuto funkci otestuje a nasazení do ostré verze prohlížeče Chrome plánuje až na rok 2020. Jeden z důvodů je i právě dodatečná náročnost na paměť RAM. Google se údajně snaží hledat co nejlepší cesty, jak omezit náročnost Chromu na RAM.

Google Chrome
Google Chrome

Využíváte často v Chrome tlačítka zpět/vpřed? Jak se vám líbí chystaná funkce?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)