S novými vychytávkami v Chrome ušetříte baterii a paměť

google chrome

V prosinci představil Google novinky v prohlížeči Chrome, mezi nimiž byly také režimy Spořič paměti a Spořič energie. Od té doby se rozšiřují na počítače s Windows, macOS a Linux a nyní by měly být k dispozici všem uživatelům.

Režim Spořič paměti uvolňuje paměť, která je obsazená neaktivními kartami. Aktivní karty mají tedy k dispozici více výpočetních zdrojů a prohlížeč tím pádem zůstává rychlý. Když klepnete na neaktivní karty, automaticky se aktivují. Chrome navíc umožňuje přidání seznamu výjimek, díky kterému budou konkrétní weby vždy aktivní.

google chrome spořič energie spořič paměti

Spořič energie pak šetří baterii tím, že omezí aktivitu na pozadí, některé vizuální efekty jako plynulé posouvání a snímkovou frekvenci videí. Funkci můžete zapnout v případech, kdy počítač není připojen k nabíječce, nebo pokud mu zbývá posledních 20 % kapacity baterie. Oba nové spořiče můžete zapnout/vypnout v Nastavení > Výkon.

Budete využívat nové spořiče v Chrome?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)