TOPlist

Jak převést záložky z desktopového Chrome do aplikace Samsung Internet?

google-chrome-samsung-internet-zalozky-synchronizace

Koncem srpna jsme vás informovali o tom, že se vývojáři mobilního prohlížeče Samsung Internet pustili do práce na jedné z dlouhodobě nejžádanějších funkcí. V rámci beta testování si aplikace osvojovala převod záložek z desktopové verze prohlížeče Google Chrome. Tato velmi užitečná pomůcka se nově dostala do ostrého vydání v rámci verze 19.0.1.2 a může ji tedy už běžně využít každý, kdo má aplikaci Samsung Internet dostatečně aktualizovanou.

Samsung Internet Browser
Samsung Internet Browser

Desktopový Google Chrome a mobilní Samsung Internet: Jak převést záložky?

K provedení této synchronizace je pochopitelně zapotřebí, aby měl uživatel v počítači prohlížeč Google Chrome a ve svém telefonu či tabletu aplikaci Samsung Internet. Právě zájemcům o přesun mezi těmi dvěma specifickými místy je návod určen. V obou zařízeních bude potřeba použít Samsung účet.

 1. Spusťte na počítači prohlížeč Google Chrome
 2. Nainstalujte si do něj rozšíření Samsung Internet
 3. Přihlaste se k Samsung účtu
 4. Klepněte na rozšíření myší a vyberte položku „Záložky Chrome“
 5. Klepněte na „Importovat“ vpravo nahoře

V tuto chvíli máte na straně počítače hotovo. Myslete však na to, že po přidání další záložky v desktopovém prohlížeči musíte znovu klepnout na „Import“. Jinak nebudou všechny položky dokonale synchronizovány.

 1. Otevřete aplikaci Samsung Internet
 2. Otevřete menu vpravo dole
 3. Klepněte na Nastavení
 4. Zapněte (pokud není) a otevřete položku Synchronizovat se Samsung Cloud
 5. Ujistěte se, že je synchronizace povolená i u záložek
 6. Klepněte na Synchronizovat

Od tohoto okamžiku byste měli mít v aplikaci uložené všechny zvolené záložky z PC. Jsou k nalezení mezi ostatními záložkami za ikonou hvězdičky. Automaticky vytvořená složka nese název Chrome Bookmarks, ale můžete si ji dle libosti přejmenovat.

Jaké prohlížeče používáte na PC a v mobilu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)