Google Chrome nejspíš bude zvládat poznámky přímo na webu

Google Chrome poznámky

Ukládáte si někdy webové stránky k pozdějšímu využití? Nejběžnější cestou jsou samozřejmě záložky, skrze které je možné se ke stránce dostat na jedno či pár kliknutí. Ale uměli byste si poradit s požadavkem, aby byla u nějakého obsahu webové stránky vytvořená vysvětlující poznámka či připomínka? Tuto funkci nabízejí například nástroje Evernote či Pocket, ale co nevidět by ji mohl zvládat přímo i prohlížeč Google Chrome.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

V “testovacím” Chrome Canary se nachází střípky připravovaného nástroje, který dovolí vytvářet poznámky například k textu na webové stránce. Po kliknutí pravým tlačítkem myši je možné přidat komentář a při jeho uložení se rovnou ukládá celá stránka i s dodatkem jako samostatná poznámka. Časem by nemuselo být nutné ani označovat text a bude stačit kliknout pravým tlačítkem kdekoli na stránce.

Součástí této připravované novinky má být také šikovný postranní panel jako správce uvedených záznamů. Bude se mim jiné sám ukazovat v případě, kdy bude v prohlížeči Chrome načtena stránka, ke které si uživatele předtím něco poznamenal. Na podobném principu nyní funguje komentování a ukládání PDF souborů v prohlížeči Edge.

Jak často si ukládáte v prohlížeči nějaké weby?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)