Google Chrome prochází změnou designu ve vyhledávání. Co vy na to?

google chrome redesign

Když Google v roce 2008 představil Google Chrome, způsobil na poli internetových prohlížečů tak trochu revoluci. Proč? Představil totiž tzv. omnibox, tedy vyhledávací pole, do kterého bylo možné zadávat konkrétní URL adresy, ale také vyhledávat pomocí Googlu. Tato funkce s námi zůstává pochopitelně až dodnes a snad každá konkurence tuto vlastnost okopírovala.

Omnibox Google čas od času nějak vylepší a nyní míří na vizuální aktualizaci, která se objevila v Canary Chrome 108. V tuto chvíli je k dispozici pouze na Androidu. Můžete jej vyzkoušet zadáním adresy “hrome://flags/#omnibox-modernize-visual-update”, následným povolením a restartováním prohlížeče. Vzhled zůstává velice podobný, ačkoliv každý z výsledků dostává svou vlastní tmavou kartu, aby byly výsledky lépe viditelné.

Chrome Canary (nestabilní)
Chrome Canary (nestabilní)

Pokud vše půjde podle plánu, měla by se změna projevit všem uživatelům ještě letos. V minulosti však Google několikrát zrušil funkce, které jsme mohli vidět u betaverze, takže berte tuto informaci s rezervou.

Jaký internetový prohlížeč používáte a proč?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)