TOPlist

Google Chrome má po 8 letech nové logo. Hádaly se v něm barvy

Google Chrome nové logo 2022

První vzniklo v roce 2008, další verze přišla v roce 2011, třetí varianta se objevila roku 2014 a v pořadí čtvrtá podoba přichází nyní, po dlouhých osmi letech. Řeč je o logu prohlížeče Google Chrome, které má novou podobu hned z několika důvodů a upraveno bylo hned několik jeho vlastností, i když rozdíly třeba nemusejí být na první pohled ani vidět. Nové logo a jeho vznik přiblížil na Twitteru jeho designér Elvin Hu.

Z nejlépe viditelných rozdílů zaujme například změna proporcí u středového kruhu a také jasnější barvy, které již odpovídají novému vizuálu zbylých Google aplikací. Z ikony poprvé úplně kompletně zmizely stíny, díky čemuž je výsledná podoba čistější a jednodušší. Ani o úplně obyčejné jednolité barvy však nejde.

„Zjistili jsme, že umístění určitých odstínů červené a zelené vedle sebe vytváří nepříjemné barevné vibrace, takže jsme do ikony zavedli mírné přechody, abychom je zmírnili,“ popisuje autor.

Nové logo pro Google Chrome navíc není jen jedno. Vzniklo hned několik lehce upravených verzí pro různé operační systémy a jejich styly. Android, Windows, ChromeOS, iOS, macOS… ty všechny mají svou vlastní variantu. Změn se dočkala také verze Beta, která pracuje s modrou a bílou barvou ve stylu technického výkresu.

Které logo Google Chrome se vám líbí nejvíc?

Zdroj: @elvin_not_11

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)