TOPlist

Google Chrome se dočkal užitečné novinky! Gemini máte nyní doslova na dosah ruky

google chrome gemini
  • Google Chrome se vylepšuje v podstatě každý měsíc
  • S verzí 124 přichází užitečná novinka v podobě integrace Gemini
  • Zadávat příkazy můžete nově rovnou přes adresní řádek

Google vylepšuje prohlížeč Chrome takřka neustále. Nové verze vycházejí každý měsíc a někdy nabídnou zajímavou novinku, jindy se jedná jen o opravy menších chyb. V úterý (společně s verzí 124) potichu integroval svého chytrého asistenta Gemini do adresního řádku u desktopů. Novinka umožňuje uživatelům jednoduše zadat „@gemini“ do adresního řádku a poté položit otázku nebo zadat příkaz. Update se šíří postupně, ale v době psaní článku jsem ho měl k dispozici na stolním PC i notebooku.

Omnibox v Chrome (adresní řádek, kam zadáváte konkrétní URL nebo vyhledáváte na Googlu), je tak rázem ještě užitečnější. Pokud potřebujete rychlou odpověď na nějakou otázku, můžete kromě Google vyhledávání alternativně využít Gemini, které bývá v některých případech rychlejší.

Jak používat Gemini v Omniboxu Chrome?

  1. Otevřete Chrome na stolním počítači a ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi (v současnosti 124).
  2. Do adresního řádku zadejte „@gemini“ a stiskněte mezerník.
  3. Napište svůj dotaz nebo příkaz a stiskněte Enter.
  4. Následně se objeví rozhraní Gemini, které začne rovnou generovat odpověď.
Google Chrome
Google Chrome
Google Gemini
Google Gemini

Gemini používám takřka denně a prakticky jsem s ním nahradil ChatGPT. Nějaký úkon vezme lépe on, jiný zase konkurence, ale všeobecně se na asistenta můžete spolehnout při generování textů, překladů či skriptů. Osobně jej nejčastěji používám pro generování HTML kódů, abych je nemusel psát ručně, například pro tvorbu tabulek. Oceňuju jeho rychlost a je na něj poměrně velký spoleh, málokdy udělá v kódu chybu. Na druhou stranu nelze počítat s generováním obrázků.

Zkoušeli jste Gemini od Googlu?

Zdroj: X Chrome

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)