TOPlist

Vyzkoušejte: V mobilním Chrome Beta už funguje RSS čtečka

Google Chrome Beta RSS čtečka

Americký Google na své nedávné pravidelné konferenci I/O mimo další novinky ukázal, jak ze svého prohlížeče Chrome hodlá udělat RSS čtečku. Tyto zpravodajské zdroje z webů se momentálně naučila číst aplikace Chrome Beta, takže si novinku můžete vyzkoušet ještě předtím, než dorazí do ostré verze. Jak je u Chromu zvykem, aktivuje se ve „flags“ prostředí s experimentálními funkcemi. Konkrétně položka „Web feed“, o které je tu řeč, byla mezi flags již dříve, nicméně nefunkční. Až v Chrome Beta ve verzi 92 tento RSS nástroj ožil. Jak tedy na jeho manuální spuštění?

Chrome Beta
Chrome Beta

RSS čtečka v aplikaci Google Chrome Beta 92

  1. pokud nemáte, stáhněte si Chrome Beta z Obchodu Play
  2. otevřete adresu chrome://flags
  3. v nabídce najděte funkci „Web feed“ a přepněte ji na Enabled
  4. restartujte prohlížeč (Relaunch vpravo dole)
  5. hotovo, funkce by měla být zapnutá

Jakmile takto Web feed neboli integrovanou RSS čtečku spustíte, výsledek objevíte na dvou místech. Když při navštívení vybraného webu otevřete v Chromu menu vpravo nahoře (tři tečky), uvidíte dole název serveru a tlačítko „+ Sledovat“. Po kliknutí na něj se web zařadí do kanálu „Sledováno“, který je na hlavní obrazovce Chromu (například po kliknutí na + Nová karta) k dispozici vedle dosavadního kanálu Pro vás. Sledované weby lze zobrazit a spravovat přes ozubené kolečko.

Jaké jiné RSS čtečky doteď používáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)