Tohle není příliš praktické: Google Chrome na Android mění lištu se staženými sobory

google chrome material you

Google svůj prohlížeč Chrome neustále vylepšuje, což je také jeden z důvodů proč jde o vůbec nejpopulárnější prohlížeč pro Android zařízení. Poslední aktualizace se dočkal, když přecházel na designový jazyk Material You. Přesto v něm ale nalezneme několik prvků, které současnému designu neodpovídají.

Tzv. snackbar byl jeden z prvků původního Material Design a zobrazuje se třeba po stažení souboru. Jde o dolní lištu, kde můžete soubor buď otevřít nebo snackbar zavřít. Nyní však Google testuje tenký banner, který se zobrazuje v horní části displeje a je o něco vyšší. To znamená, že vám zobrazí větší počet informací.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Osobně si však myslíme, že přesunutí na horní část displeje není úplně šťastné. Může vám totiž zakrýt text, který momentálně čtete a navíc je rázem obtížnější manipulace s jednou rukou. Funkce je zatím ve fázi testování a není k dispozici na žádném zařízení, které momentálně testujeme.

Jaký prohlížeč používáte nejčastěji?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)