Google Chrome 85 vychází na Android. Je rychlejší a dostává nové funkce

google chrome

Nejnovější verze Google Chrome 85 přináší na Android řadu změn a novinek od rychlejšího načítání stránku až po skupiny otevřených oken. V prohlížeči se nyní zobrazuje také přepracovaná nabídka sdílení, stolní počítače dostávají podporu sdílení QR kódu. Na jaké další novinky se můžeme těšit?

Google Chrome dostává nové funkce

Nyní existuje několik způsobů, jak sdílet odkazy v Chrome pro Android. Buď to lze učinit skrz možnost “Sdílet” tak, jak jsme doposud zvyklí, ovšem nově pro tuto možnost existuje vyhrazené tlačítko vedle omniboxu. Odkaz můžete buď zkopírovat, odeslat do jiného zařízení (v rámci svého Google účtu) nebo vytisknout/uložit jako PDF. Tyto tři akce jsou dostupné v Chrome již nějakou dobu, ovšem nyní jsou zvýrazněny. Na posledním řádku se nově zobrazuje sedm různých aplikací a při klepnutí na tlačítko “Více” se otevírá další nabídka.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Nově dostává Google Chrome 85 také funkci, kde vás adresní řádek dokáže přepnout na otevřenou kartu při psaní skrz možnost “Přepnout na kartu..”. Tento prvek byl přidán do desktopové verze již před několika lety a nyní přichází také na Android a pomáhá tak redukovat několik otevřených, ale stejných oken. Aplikace je aktuálně již dostupná v Google Play.

Máte již Google Chrome 85 na Android?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)