Google Chrome 78 vám umožní odesílat telefonní čísla na mobil

google chrome 78 beta

Google se snaží svůj prohlížeč Chrome neustále vylepšovat. Důkazem může být nedávno představená funkce, která umožňuje sdílet odkazy na webové stránky mezi počítačem a mobilním zařízením. Samozřejmě musíte být přihlášeni na obou zařízeních na stejném účtu. Nyní americký gigant testuje podobnou funkci pro telefonní čísla.

Pokud máte nainstalovanou beta verzi Google Chrome 78 a kliknete na telefonní číslo s hypertextovým odkazem nebo ho označíte a klepnete pravým tlačítkem myši, zobrazí se vám možnost zavolání z telefonu. Funkce funguje s jakýmkoliv číslem ve tvaru 123-456-7890. Je však možné, že bude fungovat i s jinak napsanými čísly.

Když na volbu klepnete, v řádku se vám zobrazí nabídka, ze kterého zařízení chcete volat (pokud máte více telefonů). Když klepnete na možnost zavolat, číslo se automaticky vloží do aplikace telefon, která ho začne vytáčet. Funkce by měla být aktivní už ve výchozím nastavení. Pokud se vám volba neukazuje, vložte do řádku pro vyhledávání odkaz // flags / # click-to-call-context-menu-selected-text a vyberte možnost Enable. Následně stačí restartovat prohlížeč a funkce by měla být aktivní.

Co říkáte na novou funkci Google Chrome?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)