TOPlist

Google Chrome nyní nabízí větší provázanost mezi systémy

google chrome

Provázanost mezi zařízeními se stává čím dál více populární. Aby také ne, lidé jsou produktivnější, využívají více zařízení a tak je pro ně občas snadnější otevřít si rozpracovanou práci na jiném zařízení. Apple na provázanost sází delší dobu a vyplácí se mu to. A tak se přidávají i další velké společnosti jako Microsoft či Google. A právě druhý jmenovaný chystá do svého prohlížeče Google Chrome zajímavou novinku v podobě sdílení odkazu na další zařízení. O co jde?

google chrome odkazy

Když nad odkazem zobrazíte menu, zobrazí se vám možnost sdílení odkazu na další zařízení tam, kde jste přihlášeni ke svému Google účtu. A řeč není pouze o telefonech, ale také další PC či macOS zařízení s nainstalovaným Google Chrome. Pokud odkaz pošlete do mobilního telefonu, neotevře se vám aplikace Google Chrome, nýbrž notifikace s odkazem na danou stránku. Jedná se určitě o zajímavou funkci, kterou si dokážeme představit hned v několika případech. Co třeba ráno, kdy si uděláte kávu a brouzdáte webem ale víte, že vám za chvilku jede autobus? Jednoduše si nasdílíte odkazy do svého telefonu a přečtete si je tam.

google chrome odkazy

Je tak otázkou času, kdy budeme mít provázané oba dva systémy jak Windows, tak Android mezi sebou. Oba dva systémy se totiž začínají těmto funkcím ve velkém přizpůsobovat. Již nyní můžeme v nejnovějších verzích Windows 10 přijímat notifikace z našeho Android telefonu, přičemž Microsoft přislíbil také možnost volání přímo z pohodlí naší kancelářské židle. A osobně jsem velmi zvědav, s jakou exkluzivitou bude Apple vyrukovat na svých konferencích. Tohle je totiž bezesporu v kombinaci se soukromím jedna z hlavních. Novou funkci přidává Google do svého prohlížeče postupně.

Využíváte provázanost v jednotlivých systémech?

Zdroj: meterpreter.org

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)