Nová verze Chrome 75 vylepšuje tmavý režim a sdílení souborů

chrome 75 betaverze

Google Chrome 74 byl vydán teprve před pár dny a už zde máme novou verzi 75, i když prozatím jen v betaverzi. Google se zaměřil na vylepšení tmavého režimu a možnosti sdílení souborů. Pojďme si novinky v Chrome 75 představit.

Chrome 75 přináší změny v tmavém režimu

Tmavý režim je u lidí hodně oblíbený, nicméně i ve verzi Chrome 75 se musí trochu složitěji aktivovat, doporučujeme náš návod na tmavý režim v Chrome. Nově v nastavení uvidíte možnost aktivaci bílé verze, a to i když je zbytek systému v tmavé barvě. Jedná se hlavně o funkci pro Android Q, kde bude možnost aktivace systémového tmavého režimu a tudíž i všechny podporované aplikace se automaticky přepnou. Chrome tak nabízí možnost ponechat bílou verzi.

Nicméně největší problém tmavého režimu byl konečně opraven. Text v nadpisech jednotlivých karet už je konečně bílý, takže se dá přečíst. Nyní už víme i to, že Google chystá podporou tmavého vzhledu přímo pro stránky. Tato funkce ještě ale není připravená na vydání.

Dále prošla vylepšením i funkce sdílení. Od Chrome 61 se dají sdílet odkazy či text z webu přímo do aplikací. Nově to bude platit i pro soubory či třeba obrázky. Pokud tedy uvidíte nějaký obrázek na stránce a budete ho chtít rychle sdílet, nemusíte ho stahovat a znovu uploadovat, anebo kopírovat URL adresu. Další vylepšení této funkce se očekává v Chrome 76.

Sharing on the web with navigator.share

Sharing on the web with navigator.share

Pokud si novou verzi chcete stáhnout. Můžete ji už najít na Google Play. Jestli se vám ještě stále ukazuje verze 74, můžete si novou verzi stáhnout ručně z APKMirror.

Chrome Beta
Chrome Beta

Používáte betaverzi Google Chrome?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)