Z počítačové verze Chrome mizí otravný prvek. Moc dlouho nevydržel

Chrome prohlížeč
  • V Google Chrome 117 se objevilo nové tlačítko „Všechny záložky“ 
  • Bylo ale docela zbytečné a zabíralo poměrně dost místa
  • Proto jej firma nyní z prohlížeče odstranila

Není to tak dávno, co Google představil novou verzi prohlížeče Chrome s označením 117.0.5938.132, která přináší několik vítaných změn, včetně odstranění tlačítka „Všechny záložky“ (All Bookmarks) z panelu záložek. Byla totiž úplně zbytečná.

Připomínka „Všechny záložky“ byla uvedena v dřívější verzi Chrome 117 jako součást redesignu Material You. Po klepnutí na tlačítko se zobrazila výzva k otevření postranního panelu, kde mohli vidět všechny své otevřené záložky, aby uživatelé lépe pochopili nové rozhraní a využívali nově umístěné záložky v postranním panelu. Je hezké, že Google myslí i na méně zkušené uživatele, na druhou stranu zabírala tato volba v panelu docela dost místa.

S vydáním nejnovější aktualizace Chrome 117.0.5938.132 bylo tlačítko odstraněno. Tato aktualizace také zahrnuje 10 oprav bezpečnostních chyb. Google pomalu zavádí prvky Material You (nový designový jazyk představený společně s Androidem 12) do své desktopové platformy na Windows, macOS a Linuxu, ačkoliv je přechod značně pomalejší než třeba u Chrome OS. Před nějakou dobou firma také zkrátila dobu aktualizací na jeden týden, zejména kvůli rychlejším opravování chyb.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Používali jste tlačítko, které Google z Chrome odstranil?

Zdroj: gizmochina.com, Dylan Roussel

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)