TOPlist

Google Chrome dostal nového správce stahování i další vychytávky

Google Chrome 111

Google Chrome je už řadu let tím nejpoužívanějším webovým prohlížečem, ať už se bavíme o mobilech či počítačích. Google navíc před časem zrychlil jeho aktualizace, které nyní probíhají každý měsíc a nová verze Chrome 111 je za dveřmi. Jaké novinky nabídne?

Google Chrome 111 právě vstoupil do beta fáze a už 1. března bude k dostání všem uživatelům. Americká společnost se zaměřila na PiP (obraz v obraze), který byl u Chrome poměrně primitivní a vývojáři měli minimální šanci jej jakkoliv upravovat. Nyní budou mít však přístup k novému API, které jim umožní dávat do tohoto režimu libovolné prvky. Namátkově jde třeba o seznam skladeb nebo nové ovládací prvky u médií.

chrome nový správce stahování

Nadšení budou také vývojáři webových aplikací, pro které bude mnohem jednodušší přidávat plynulé přechody mezi jednotlivými stránkami. Stejně tak budou plynulejší i animace. Google samozřejmě dbá také na soukromí a Chrome 111 automaticky odebere oprávnění webovým stránkám, které jste za poslední dva měsíce nenavštívili. Řeč je hlavně o mikrofonu a kameře.

Google Chrome
Google Chrome

V neposlední řadě bude vylepšeno také stahování souborů na desktopech, respektive jejich zobrazení. Nyní se soubory zobrazují ve spodní liště, nový správce stahování se objeví v pravém horním rohu vedle adresního řádku. To je za nás vítaná změna. Současný správce souborů v našem případě není příliš praktický, zvlášť když stahujete několik desítek souborů za den.

Na které novinky v Chrome 111 se těšíte nejvíce?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)