Google Chrome dostává nový Material You vzhled. Líbí se vám?

Googel Chrome 109 nový vzhled

Společně s Androidem 12 Google představil nový designový jazyk zvaný Material You. Ten se vyznačuje minimalismem, ale také jednotnými barvami, které firma označuje jako Dynamic Colors. Na základě barvy vaší tapety se vám přizpůsobí barevné podání v celém systému a podporovaných aplikacích, které Google neustále aktualizuje. Tou poslední je Google Chrome.

Prohlížeč Google Chrome pro Android nyní dostal aktualizaci, která upravuje adresní řádek tak, aby odpovídalo již zmíněnému Material You. Přináší do ní tedy funkci dynamických barev. Nově je o něco větší a má trochu jiný tvar. Každý z doporučených výsledků má nyní svou vlastní kartu, která má o něco světlejší pozadí aby byla výraznější. Prohlížeč tedy nyní více koresponduje se zbytkem systému.

Novinka byla nějakou dobu testována v rámci betaverze a v Chrome 109 se začíná zavádět všem uživatelům. Nutno však upozornit, že se jedná o aktualizaci na straně serveru, takže může nějakou dobu trvat, než se dostane i k vám. V době psaní článku jsme ji neměli dostupnou ani na jednom z našich zařízení. Můžete ji však manuálně povolit a to zadáním příkazu chrome://flags/#omnibox-modernize-visual-update do adresního řádku a následném povolení funkce.

Jak se vám líbí nový vzhled adresního řádku?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)