Google Chrome 100 přichází s novým logem. Už ho máte?

google chrome nové logo

Již loni nám společnost Google oznámila, že přechází v případě Chrome aktualizací z šestitýdenního na čtyřtýdenní období. Už nějakou tu dobu tedy dostáváme aktualizace nejpopulárnějšího internetového prohlížeče v podstatě každý měsíc. A nyní se začala konečně šířit verze Chrome 100. Pokud byste ale očekávali velké změny, budete možná zklamaní. První trojciferná aktualizace přichází spíše s minoritními změnami a zřejmě tou největší je nové logo.

Nový Chrome 100 je k dispozici na počítačích i mobilech

Z nového loga zcela mizí stíny, díky čemuž více ladí s designem Material You, který Google momentálně razí. Na začátku února jsme vás informovali o tom, že z prohlížeče zmizí zjednodušený režim, který používala řada uživatelů. Jeden z manažerů podpory prohlížeče tento krok vysvětlil tak, že se Chrome stal celkově úspornějším a mobilní data jsou dostupná více než kdy dříve.

nové logo chrome
Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Samozřejmě můžeme počítat také s opravami několika chyb a zabezpečení. Momentálně se nová verze šíří na systémy Android, iOS, Windows, macOS a Linux. V redakci už jej máme na Windows 11 od včerejška dostupný a dokonce nás prohlížeč upozornil na to, že používáme verzi 100.

Už máte nainstalovaný Chrome 100?

Zdroj: vlastní, Google Blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)