Menu

Google vyvíjí inteligentní chatovací software. Dočkáme se “Siri” pro Android?

Siri je nedílnou součástí iOS, uživatelé smartphonů s operačním systémem Windows si zvykají na Cortanu a Google se rozhodl, že chytré karty prostě nestačí. Svým konkurentům se chce vyrovnat vlastním inteligentním chatovacím systémem. Dočkají se Androiďáci své „Siri“?

Google pracuje na chytrém chatovacím softwaru

Nová aplikace by měla pokrýt širší okruh konkurence a bude stavět už na zažitých principech – například kartách Google nebo Hangouts. Hlavním tahounem bude funkčnost podobná Siri od společnosti Apple, ačkoli král vyhledávačů by rád přetáhl na svou stranu i uživatele WhatsAppu a Facebook Messengeru.

Software kromě klasické možnosti povídání si s přáteli bude sloužit jako super inteligentní platforma pro konverzace, i když žádné přátele nemáte. Kromě inteligentních rozhovorů, vtipů a trefných odpovědí nabídne nový projekt i – jak jinak – vyhledávání informací. Od nejbližších restaurací, přes otevírací hodiny banky až po výtahy z článků Wikipedie.

hangouts

Dostojí své pověsti?

Má dokonce zajít tak daleko, že pokud při vyhledávání restaurace dostanete doporučení na nejbližší steakhouse a softwaru oznámíte, že jste vegetarián, příště se podobným návrhům vyhne. Doufáme, že si dá Google na propracovaném systému opravdu záležet a dostojí své šířící se pověsti.

Zdroj: AA, AP

 

Komentáře

Googler

z aplikace
23.12.2015 10:26

Jestli to správně chápu, takže to bude vylepšený “Ok Google”, které ale nebude pouze vyhledávat, ale budete se s ní moct bavit jako se Siri?

doubt2doubt

z aplikace
23.12.2015 11:04

Redakce napsali byste nějaký srovnání aplikací, který umožní šifrovanou komunikaci na Androidu?

Wil-M

wilm 0

z aplikace
23.12.2015 14:54

Googler: taky to tak chápu. plus přesnější a chytřejší odpovědi

VSA

VSA 0

23.12.2015 23:58

Doubt2doubt, mrkni třeba sem (Telegram, Threema, Signal,…)
https://www.eff.org/secure-messaging-scorecard

RSS (komentáře k článku)