TOPlist

Google chce, aby si řidiči hráli a bavili se. Ale samozřejmě ne za jízdy

Google Automotive OS aplikace
  • Google přináší řidičům nové možnosti, jak se bavit při pauze
  • Vozidla využívající Automotive OS s integrovaným Googlem dostávají nové aplikace
  • Najdeme mezi nimi hru Angry Birds a dvě streamovací platformy

Služby Google zasahují do mnoha různých oblastí a nevyhnuly se ani automobilovému průmyslu. Nejenže kalifornský softwarový gigant již dlouho nabízí nástroj Android Auto pro zrcadlení obrazovky telefonu a některých jeho funkcí na displej automobilu, ale současně výrobcům vozidel umožňuje chytré funkce integrovat přímo do auta jako takového. V takovém případě se bavíme u vozech se systémem Automotive OS a takzvaně vestavěným Googlem (v anglickém originále Google built-in).

Zatímco aut podporujících Android Auto můžete na silnici spatřit až 200 milionů, Google built-in v současné době podporuje pouze 40 modelů od značek jako Volvo, Ford, Honda nebo Renault. Přesto se však Google soustředí na to, aby spotřebitelé s Automotive OS měli k dispozici dostatek funkcí. Tentokrát firma nepřináší nic zvlášť praktického, ale možná se jí povede nejednoho řidiče zabavit při pauze.

Google Automotive OS

Ekosystém aplikací dostupných pro Automotive OS se výrazněji rozšířil v minulém roce a nyní se majitelé aut s integrovaným Googlem dočkávají tří zábavních aplikací. Kromě streamovacích služeb Max a Peacock se k nim nově rozšiřuje také legendární hra Angry Birds. Současně technologický kolos ohlásil novou funkci nástroje Google Cast, která umožní přenos video obsahu ze smartphonu na obrazovku automobilu.

Google Automotive OS Angry Birds

HBO a Polestar bude zatím k dispozici pouze pro vozy Renault, Polestar a Volvo, auta od značek jako Ford či Honda jej zatím nepodporují. Co se týče streamování videí z chytrého telefonu, funkce se nejprve zpřístupní majitelům vozů Rivian a posléze se dostane do automobilů dalších značek.

Google Cast is coming to cars

Google Cast is coming to cars

Google zkrátka chce, aby se řidiči bavili, byť pochopitelně ne za jízdy – k jednotlivým zábavním funkcím se půjde dostat pouze ve chvíli, kdy bude auto zaparkované.

Jaké chytré funkce používáte při jízdě autem?

Zdroje: Google (1, 2), The Verge, Android Central

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)