Menu

Google Camera obdrží mnoho novinek: Podpora RAW, prostorový zvuk a další

Aplikace Google Camera v nejbližší budoucnosti obdrží hned několik novinek. Ukazují to nové části kódu, které se objevily ve verzi 5.3. Server AndroidPolice jej analyzoval a s výsledkem se nyní pochlubil. Google chystá namátkou podporu RAW souborů, možnost nahrávání prostorového zvuku anebo třeba opravy zkreslení.

Aplikace Google Camera obdrží mnoho vylepšení

Tato aplikace se defaultně používá u Google Nexus a Pixel telefonů, nicméně s velkou oblibou je také neoficiálně portována na jiná zařízení, kde ve většině případů nabízí lepší kvalitu fotografií než klasická aplikace focení od výrobce. Zanedlouho bychom se v této aplikaci mohli dočkat hned několika větších novinek, je dost možné, že přijdou společně s vydáním Pixel 3 telefonů.

Nejprve se v kódu aplikace objevila zmínka o podpoře formátu RAW, což možná trochu překvapivě neumí. Samotné telefony společnosti Google tuto funkci samozřejmě podporují, musíte ale využít aplikaci třetí strany. Brzy už to ale nebude třeba, naznačení podpory RAW formátu může také znamenat, že bychom se dočkali PRO režimu s manuálním nastavením.

aplikace google camera

Další chystanou novinkou má být oprava zkreslení, což je problém, se kterým se setkávají širokoúhlé fotoaparáty u telefonů. V podstatě objekty, které jsou na kraji snímku, bývají různě deformované, obzvlášť tento problém bývá vidět při fotografování tváří. Zde pravděpodobně Google zapojí svou AI a strojové učení a ve výsledku by zkreslení nemělo být tak vidět.

Další novinky se týkají nahrávání videa. Google Camera by si měla automaticky vybrat nejlepší možné FPS pro natáčení. Uživatel by tak nemusel řešit, jestli má zrovna použít 30, 60, 120 nebo více snímků za sekundu. K této funkci chybí nějaké další informace, ale mohlo by to fungovat například s využitím zpomalených záběrů, kdy klasicky natáčíte normální video, jakmile se ale před objektivem objeví rychlý pohyb, tak se FPS zvýší a následně tak můžete mít ihned zpomalené video. U nahrávání ještě chvíli zůstaneme, a to u mikrofonů. Brzy by měla aplikace podporovat prostorové nahrávání zvuku z více mikrofonů.

Na úplný závěr ještě musíme dodat to, že tyto funkce nebyly oficiálně oznámeny. Pouze se objevily v kódu aplikace, ve výsledku se tak nemusí vůbec ve finální verzi objevit, i když je to hodně nepravděpodobně.

Na kterou funkci v aplikaci Google Camera se těšíte nejvíce?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Davel

Alfa Omega 5

4.7.2018 12:10

Že bude mít google camera podporu RAWu jsem četl už tuším někdy v roce 2016.

S2pid

s2pid 0

4.7.2018 15:40

pouzival som ju velmi rad hlavne na panoramy a sfericke foto… na P9 mi zacala mrznut a na P20 sa uplne sekne. nejaky napad ako ju rozbehat? obchod play pise, ze nepodporuje zariadenie. :(

Bkf1

Ondřej Vavroušek 3

4.7.2018 20:45

“zmínka o podpoře formátu RAW, což možná trochu překvapivě neumí”
To mi připomíná Google Keep… už ani nevím kolik let trvalo Google, než do něj implementoval kreslení poznámek…

Dudek

Dušan Vondráček 4

4.7.2018 21:43

Dříve jsem používal, ale Honor 6x není podporovaný :-(

RSS (komentáře k článku)