Menu

Populární Google Camera 6.1 přináší spoustu vylepšení. Co umí nového?

Po oficiálním vydání hardwaru se začínají na světlo dostávat i střípky o aktualizacích softwaru. Populární Google Camera přinese upravené uživatelské rozhraní a několik nových funkcí – jako podpora formátu RAW. Neoficiální porty aplikace pro ostatní telefony jistě budou rychle následovat. Co umí Google Camera nového?

Nová verze oficiálně podporuje jen telefony Pixel. Neoficiální porty pro další telefony jistě budou brzy následovat

Po letech slibů se v aplikaci konečně objevila podpora bezztrátového formátu RAW. Pokročilejší uživatelé, kteří si chtějí více vyhrát s jejich fotografiemi v postprodukci, nyní mají možnost. Ukládání do RAWu je nutné explicitně povolit v nastavení aplikace. Po povolení, se v uživatelském rozhraní náhledu zjeví nová ikonka dovolující rychle měnit mezi ukládáním do JPG a RAW+JPG. Nebudete tak muset do RAWu fotit vše nebo zdlouhavě přepínat formáty v nastavení.

Srovnání rozhraní staré verze (vždy levá strana obrázku) vs rozhraní v nové verzi (pravá strana v obrázku)

Změny, které si všimnete na první pohled, je předělané uživatelské rozhraní. Zapomeňte na hamburger menu s tunou ikonek – dneska letí posuvná menu po vzoru konkurence. Obrázky výše jsou poměrně vypovídající. Do posuvného menu se přemístila i ikonka s videorežimem. A není sama – v posunovacím menu nalezneme čtyři hlavní režimy – Fotoaparát, Video, Portrét a Panorama, zbytek je schován pod pátou položkou Ostatní (More). Portrétní režim dostal na výběr ze dvou možností retušovacího režimu – můžete si zvolit z režimů přirozený (natural) nebo jemný (soft). Režim Panorama byl předělán pro jednodušší použití. Google zároveň slibuje vyšší výslednou kvalitu, díky přepracovanému algoritmu, jenž panorama spojuje dohromady. Nově můžeme k panoramatům nahrávat i zvuk. Nový Lens režim se aktivuje delším stisknutím hledáčku.

Nová verze populární Google Camery vyžaduje nový Android Pie, přičemž některé funkce na starších Pixelech nejsou dostupné. Jde například o režim skupinových selfies nebo nahrávání videí do formátu x265. Pokud vlastníte nějaký starší Pixel, aktualizovanou aplikaci můžete stáhnout z APKMirror. Vlastníci ostatních telefonů si musejí počkat na neoficiální porty, které se ale jistě objeví velmi rychle. Pokud si nejste jisti, zdali je dostupný port i pro váš telefon, doporučujeme se podívat na seznam portů na XDA.

Google Camera
Google Camera
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte na svém telefonu Google Cameru? O který telefon jde a jak jste s ní spokojení?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

AdamChovanec

AdamChovanec -43

10.10.2018 19:53

Vlastním Nokii 5 a bohužel, Google Camera není kompatibilní s mým mobilem.

Luki

luki 5

10.10.2018 21:24

Uvítal bych třeba místo infantilních nálepek AR funkci TimeLapse.

Radeg

radeg 33

11.10.2018 6:33

@AdamChovanec:
Ani port z uvedeného odkazu ne?

Uni

uni -218

11.10.2018 9:15

AdamChovanec: Ale je to tvá oblíbená aplikace, že? 😁

Dudek

Dušan Vondráček 4

12.10.2018 20:29

Honor 6x také ne, škoda, kdysi byl můj oblíbený.

Skopek1

skopek1 5

13.10.2018 9:50

Používám! Mám LG V30. Rozdíl je obrovský. Nativní aplikace dělá fotky s větší kompresí, více světlejší. Google Camera z toho čipu vytáhne mnohem více. Jen je znatelně pomalejší.

RSS (komentáře k článku)