Google blokuje nejvíce škodlivých aplikací v historii. Stačí to?

bezpecnost skodlive aplikace google play

V poslední době se hned několikrát objevily zprávy o škodlivých aplikacích, které se nacházely v Google Play. I to je možná důvod toho, proč Google nyní vydal informace k tomu, jak bojuje proti tomu, aby se do obchodu s aplikacemi dostalo co nejméně malware. Google je ale údajně na dobré cestě k tomu, aby škodlivé aplikace v Google Play odhalil a odstranil jednou pro vždy.

Škodlivé aplikace mají v Google Play ubývat. Společnost pracuje na nových řešení

Přímo Google v úvodu příspěvku na Android Developers Blog zdůraznil, že škodlivé aplikace budou vždy existovat. Hackeři se budou snažit obejít stále komplexnější obranu, kterou Google neustále vylepšuje. Dobrou zprávou je ale to, že Google směřuje k tomu, aby nejen odstranil všechny škodlivé aplikace z obchodu Play, a hlavně zastavil to, aby se dokázaly dostat přes ochranné mechanismy.

bezpecnostni aktualizace vyrobci

A pokud se ptáte jak? Tak si Google “pozval” na pomoc strojové učení a umělou inteligenci. Zároveň posiluje i počet lidí, kteří si o bezpečnost aplikací v Google Play starají. Už nyní se každý den skenuje 50 miliard aplikací, kdy se zjišťuje, jestli například nová aktualizace aplikace neobsahuje malware. Google tvrdí, že instalací aplikace z Google Play máte osmkrát menší šanci na malware, než z jiného zdroje.

bezpecnostni aktualizace androidu lez telefony zaplaty

Google v minulém roce zablokoval v Google Play o více než 66 procent více aplikací než v roce 2017, celkově má jít o zhruba 700 tisíc aplikací. Tohle číslo se má rapidně zvyšovat i v následujícím roce. Pevně v to doufáme, protože jak už jsme psali výše, poslední měsíce byla každou chvíli objevena nějaká škodlivá aplikace v obchodě Play.

Stalo se vám už někdy, že jste si nainstalovali z Google Play škodlivou aplikaci?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)