Menu

Google oznámil nové bezpečnostní prvky v Android Oreo

Google oznámil několik novinek pro svou poslední verzi Androidu. Jde hlavně o bezpečnostní prvky. Některé už jsou v telefonech s Android 8 Oreo dostupné, další se objeví v následujících měsících.

Android 8 Oreo dostává nové bezpečnostní prvky

Některé novinky již byly do systému implementovány, jako například lepší zabezpečení při instalací aplikací či odstranění síťových protokolů, které už nejsou bezpečné. Další se objeví během roku 2018. Google jich jmenoval hned několik.

Android-bezpecnostni-prvky

A to třeba rozšíření podpory zabezpečení hardwaru. Přidá se tzv. Verified Boot což je speciální bezpečnostní funkce, která zabrání softwaru, aby nějakým způsobem mohl poškodit hardware telefonu. Dále by se měla výrobcům ulehčit aktualizace bezpečnostních prvků. Mezi další novinky patří speciální vrstva, která nabídne výrobcům větší flexibilitu při tom, pokud je zařízení zamknuté, odemknuté či nezabezpečené. Kompletní seznam bezpečnostních novinek můžete nalézt na stránkách Googlu.

Jste spokojeni se zabezpečením operačního systému Android?

Zdroj: phonerena.com

 

Komentáře

cardi

21.12.2017 10:37

bla bla bla

Uni

uni -86

21.12.2017 11:14

Tak se můžeme těšit. Někdo kolem 2021 nebo kdy tahle verze bude mít nějakou rozumnou penetraci….

V6ak

v6ak 14

21.12.2017 18:40

„Přidá se tzv. Verified Boot což je speciální bezpečnostní funkce, která zabrání softwaru, aby nějakým způsobem mohl poškodit hardware telefonu.“

Nikoli. Verified boot zajišťuje, že skutečně nabootuju firmware od výrobce a ne něco jiného. Zřejmě toto tvrzení v článku vzniklo z „hadrware security“, což se ale týká spíše bezpečnosti zajištěné hardwarem. Navíc on se nepřidává, on jen byl vylepšen.

„Mezi další novinky patří speciální vrstva, která nabídne výrobcům větší flexibilitu při tom, pokud je zařízení zamknuté, odemknuté či nezabezpečené.“

Četl jsem to několikrát a nepobral jsem to a ani si nejsem jist, jestli autor chápe, co sám napsal. Přijde mi to spíše jako „už mám ten článek skoro hotový, nějak tam ještě přeložím tuto věc, ať mohu jít domů“. Výsledek ale je, že toto nic nikomu neřekne. IMHO by bylo lepší to tam nezmiňovat vůbec, vypíchnout pár důležitých bodů (s ohledem na cílové publikum) a kdo chce, přečte si více v původním článku. (Stejně to bez něj nepochopím.) Koho technické věci nezajímají, ten by se stejné informace dozvěděl z rychleji.

RSS (komentáře k článku)