Google v nové reklamě propaguje automatické zálohování fotek

automaticke_zalohovani_fotek_ico

Asi před týdnem vypustil Google nový reklamní spot, ve kterém prezentoval Fotky Google a jejich funkci Uvolnit úložný prostor, kterou v poslední verzi 1.25 přesunul do postranní nabídky. Reklamu mohli diváci vidět před spuštěním videí na YouTube, vysílala se i během přenosů z letní olympiády v Riu. V kratší verzi pak vyhledávací gigant tutéž funkci propagoval na svém oficiálním profilu na sociální síti Instagram.

Google Photos: Free Up Space

Google Photos: Free Up Space

Zničíte či ztratíte telefon? Nevadí! Automatické zálohování to jistí.

Nyní Google přichází s dalším reklamním videem. V něm vyzdvihuje fakt, že uživatel vůbec nemusí řešit, co se stane či nestane s jeho telefonem. Pokud totiž používá Fotky Google, může se spolehnout na jejich automatické zálohování. V klipu se mladý muž rozhodne skočit do bazénu, nicméně těsně před dopadem do vody si uvědomí, že má v kapse mobilní telefon. V panice se ho snaží zachránit před vodou, což se mu s největší pravděpodobností nepodaří. Reklama ale končí dobře – díky funkci automatického zálohování nepřišel o žádné fotky.

Google Photos: Automatic Backup

Google Photos: Automatic Backup

Na jedné straně lze namítat, že v takové situaci jistě nepotěší ztráta telefonu za několik (desítek) tisíc. Na straně druhé je ale skutečnost, že nejcennější, co v mobilních zařízeních máme, jsou data, včetně fotografií. Na nový telefon dříve či později našetříte, ale první krůčky vašeho dítěte či další podobné neopakovatelné okamžiky už nejspíš nikdy nezachytíte. Takže i když reklama na automatické zálohování fotek možná trochu překvapí tím, že staví stranou poškození mobilního telefonu, ve své podstatě má vlastně pravdu.

Google Photos
Google Photos

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)