Menu

Google asistent se začne integrovat i do aplikací

Google asistent je v některých ohledech mnohem dále před konkurencí. Nedá se to říct o integraci do aplikací, kde je to přesně naopak, to se ale již brzy může změnit. A to díky novému Android Oreo.

Google asistent brzy i v aplikacích

Zatímco v Česku stále čekáme oficiální podporu češtiny u Google Assistant. Pro anglicky hovořící země už se připravují zajímavé novinky. Lidé z XDA Developers objevili v kódu na stránkách Android Developers náznaky toho, že vývojáři budou moct otevřít a spustit Google asistenta přímo ve svých aplikacích.

Pomocník Google Assistant

Díky této funkci by tak mohli vývojáři využít schopnosti Google asistenta. Zároveň by i uživatelé zůstávali více času v původní aplikaci, což určitě každý vývojář vítá. Zároveň to může hodně pomoci i Googlu, jelikož není žádným tajemstvím, že by gigant chtěl, aby asistenta využívalo co nejvíce lidí.

Podle mála informací, co jsou zatím k dispozici, to vypadá, že ke spuštění bude potřeba nová verze Android Oreo a stejně tak i aplikace musí podporovat nové funkce z Androidu 8. Díky tomu se dá očekávat, že počáteční seznam aplikací s podporou asistenta bude malý.

Ve kterých aplikacích byste uvítali podporu Google Assistant?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Nyny51

29.8.2017 19:33

A existuje nějaká předpověď kdy bude podpora češtiny?

inkvizition

29.8.2017 19:47

Existuje, nikdy. Bojím se, že to bude stejné, jako s google now, jakmile se to česky alespoň trochu naučí, představí něco jiného a na tuto službu nebude dál žádná podpora.

SeppWinkler

SeppWinkler 18

30.8.2017 13:11

@inkvizition: +1, presne tak :(

Tc

tc48 -1

30.8.2017 15:13

Ono to česky umí a občas to udělá i něco dobře, ale je to bída.
příklad v angličtině: ok google set alarm to 7:30 -> asistent odpoví: alarm set to 7:30 a nastaví to
to samé v češtině: ok google nastav budík na 7:30 -> buď nastaví budík a neřekne nic nebo vyhledá na gůglu “nastav budík na 7:00 30”
Na druhé straně, když mu řeknete: Počasí ostrava, tak odpoví celkem slušně. Nebo naviguj do plzně, tak zapne navigaci a vypočítá cestu. Osobně to ale moc nepoužívám

RSS (komentáře k článku)