Google chystá appku na zdravotní záznamy. Takto má vypadat

Google aplikace zdravotní záznamy

Americký Google podle všeho připravuje mobilní aplikaci, která dostane za úkol uchovávat zdravotní záznamy uživatele. Nástroj, jehož jméno zatím není známé, se podařilo zachytit na prvních screenshotech. Podle nich má nová aplikace umožnit nejen uložení záznamů od lékařů, ale také z různých vyšetření či laboratoří. Přítomná má být také karta s důležitými kontakty a podle všeho bude dostupné i sdílení dat s rodinou či přáteli.

Snímky obrazovky prozrazují, že aplikace je stále ve vývoji, což udává hned na hlavní obrazovce. Těžko teď tedy soudit, kde a v kterých zemích se jí případně dočkáme. Svou roli asi budou hrát i regionální omezení toho, jak se mohou zdravotní záznamy uchovávat či předávat. Za zmínku rozhodně stojí, že podobný nástroj už Google kdysi vyvíjel. Konkrétně Google Health, které v roce 2008 vzniklo a o čtyři roky zaniklo. Novou motivací je pro společnost možná to, že podobnou aplikaci teď pro své uživatele provozuje Apple.

Dali byste si do telefonu zdravotní záznamy?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)