Základní Google aplikace testuje další vzhled. Posuďte sami

aplikace Google vyhledávací pole nahoře logo

I malé detaily mohou rozhodovat o celkovém dojmu z používání aplikace a i přesunutí jen jediného prvku může udělat hodně. A to hlavně v případě, kdy jste Google a tím prvkem je pole pro vyhledávání. Jak se ukazuje, americký gigant začal v rámci své základní Android aplikace testovat další designovou variantu rozložení hlavních prvků. Právě vyhledávací pole tu má trochu jinou pozici. Oproti dříve objeveným pokusům s dolním umístěním je v této variantě stále nahoře, ale přesto jinde.

Google
Google

Jak naznačují přiložené snímky, Google v této variantě zkouší úplně vypustit informační panel s počasím a pole pro vyhledávání nacpal hned pod horní systémovou lištu. Až pod něj bylo umístěno také logo (případně Doodle). Tlačítko s profilovou fotografií, které běžně vpravo nahoře otevírá hlavní menu, je zalité do “pilulkového” oválu přesunutého vyhledávacího pole.

Tohle se nám zdá jako rozumný tah, který by vývojáři klidně mohli široce zavést. Ideálně společně s volitelnou možností umístit pole dolů.

Jak se vám zamlouvá současná podoba Google aplikace?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)