Základní Aplikace Google dostane lehčí ovládání jednou rukou

Google aplikace vyhledávací panel dole ovládání jednou rukou

Obří displej a malé ruce (s krátkým palcem). To je kombinace, která trápí nejednoho majitele chytrého telefonu. Naštěstí vrtá hlavou i vývojářům, kteří se snaží hledat způsoby, jak v aplikacích tuto nepříjemnost zmírňovat, případně úplně eliminovat. Výjimkou pochopitelně nejsou ani Google nástroje a právě základní vyhledávací aplikace amerického giganta se šikovného řešení v tomto směru brzy dočká. Některým uživatelům se v ní zobrazilo mimo jiné spodní pole pro vyhledávání.

Google aplikace vyhledávací panel dole jednou rukou

Takové řešení je pak pochopitelně přívětivé právě s ohledem na používání mobilu v jedné ruce. A to i z toho důvodu, že jsou téměř všechny důležité ovládací prvky aplikace na jedné straně displeje. Novinka byla zatím zaznamenána ve spojitosti s beta verzí Google Aplikace 12.47.12, nicméně zavádění je asi řízeno ze strany serveru a s konkrétní variantou nesouvisí.

Google aplikace redesign vyhledávací panel

Existuje dokonce i druhý testovaný vzhled, který zase hezky “vyčistil” horní část Google aplikace a prostor kolem vyhledávacího pole. Také hezký pokrok, ale s ohledem na popsaný problém ne tak efektivní.

Google
Google

Jak velký displej preferujete?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)