TOPlist

Google vydal aplikace Kontakty a Telefon do Obchodu Play. Záhy je stáhl

Aplikace Kontakty a Telefon od Googlu jsou zpátky v Obchodě Play

Google v noci na dnešek publikoval do Obchodu Play dvě své aplikace, související s telefonováním: Kontakty a Telefon. Z pochopitelných důvodů je bylo možné instalovat jen na zařízení, která měla tyto programy předinstalované.

Cílem publikace systémových aplikací do oficiálního repozitáře je především snaha o jednodušší aktualizace. Takové programy totiž pak není nutné aktualizovat skrze update systému, ale mnohem pohodlnější, rychlejší a pružnější cestou ve formě aktualizace z Obchodu Play. Vydavatel, kterým je v tomto případě Google, tak může snadněji řešit případné problémy, opravovat zjištěné chyby, nebo přidávat nové funkce.

Kontakty i Telefon v nových verzích

Do Obchodu Play byly uvolněny nové verze obou aplikací – Telefon 2.3 a Kontakty 1.3. Co je nového? V aplikaci pro hovory přibyly funkce pro blokování nežádoucích telefonátů a zbrusu nové uživatelské rozhraní pro rozpoznávání volajícího. Například během telefonátu může uživatel vidět na displeji otevírací dobu firmy, se kterou hovoří, adresu a vzdálenost. Číselník také zobrazuje přezdívku u kontaktů, kterým ji uživatel zadal, místo celého jména. Pokud operátor podporuje tento způsob práce s hlasovou schránkou, lze ji zpracovávat přímo z aplikace.

Nová verze aplikace Kontakty slibuje v seznamu provedených změn „efektivní editaci“ bez bližšího upřesnění. Nový je například přepínač pro výběr výchozího účtu Google, do kterého budou přidávány nové kontakty (pokud na zařízení používáte více účtů Google). Další funkce by měla pomoci identifikovat a spojit případné duplicity v kontaktech.

Google následně obě aplikace odstranil

Jen krátce po zveřejnění Google odstranil obě aplikace z Obchodu Play. V tuto chvíli nejsou známy žádné důvody, proč tak učinil, takže nezbývá než čekat, než (a zda) se opět v oficiálním repozitáři objeví.

Oba balíčky lze také stáhnout z alternativních zdrojů – v takovém případě je ale nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Níže odkazované soubory jsou určeny pro Android 6.0 a novější.

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)