Zesilovač zvuku pro Android v novém: Upravte si zvuk podle sebe

Zesilovač zvuku pro Android - Google

Společnost Google představila zesilovač zvuku pro systém Android. Nejedná se úplně o aplikaci jako spíše o rozšíření systému, potažmo zvukového výstupu. Zesilovač má zlepšit kvalitu přehrávané hudby, lépe odladit okolní šum a zesílit mikrofon. Hovory tak budou čistší a nerušené. Rozšíření je funkční pouze s připojenými sluchátky, má to ale zásadní háček.

Jak nastavit zesilovač zvuku Google pro Android

Rozšíření nabízí Google ke stažení v Google Play, nic za něj neplatíte. Po nainstalování mu musíte dát “vyšší oprávnění”, což vám umožní vyladit pravou i levou stranu sluchátek, mikrofon apod.:

  1. Stáhněte si aplikaci a otevřete “Nastavení” telefonu
  2. Přejděte do sekce “Chytrá asistence”
  3. Následně klepněte na “Usnadnění”
  4. Úplně dole se ukáže doplněk “Zesilovač zvuku”
  5. Přejděte do něj a posuvníkem mu zapněte oprávnění
  6. Po kliknutí na nastavení vpravo nahoře (ozubené kolečko) lze vyladit zvuk

Postup funguje pro Honor a Huawei, u jiných telefonů se bude lišit – hledat byste měli v sekci “Přístupnost”. Google uvádí přímo v Google Play, že je zesilovač zvuku použitelný pro Android 6.0 a novější. Zatím se ale ukazuje, že funguje pouze na Androidu 9 a novějším; řada uživatelů se starší verzí Androidu si stěžuje, že není kompatibilní.

Sound Amplifier
Sound Amplifier

Google vydal zesilovač zvuku pouze pro drátová sluchátka, což je v dnešní době stále oblíbenějších bezdrátových sluchátek celkem omezující. Některé “bezdráty” mají ještě vstup na AUX, což by problém vyřešilo. Máte-li ovšem – stejně jako já – třeba bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds, zesilovač je vám k ničemu.

Využíváte zesilovač zvuku?

Zdroj: GooglePlay, 9to5google

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)