První větší novinka v Androidu Q potěší hlavně majitele telefonů s AMOLED displejem

android q tmavy rezim

Není žádným tajemstvím, že Google u svých aplikací postupně začíná využívat možnost aktivování tmavého režimu. Během minulého roku jsme mohli vidět tmavý režim v YouTube, Zprávách, Kontaktech apod. Z počátku roku mnoho lidí doufalo, že Android 9 Pie přinese kompletní podporu tmavého režimu. To se nestalo. Nakonec si je potřeba počkat na chystanou verzi. Google nyní v podstatě potvrdil, že Android Q obdrží kompletní podporu pro tmavý režim.

Tmavý režim pro Android Q omylem potvrdil zaměstnanec společnosti Google

V Bug trackeru pro Chromium se objevila jedna zajímavá věta, o které se postaral jeden ze zaměstnanců společnosti Google. Napsal, že tmavý režim je schválená funkce pro Android Q. Zároveň Google požaduje, aby všechny předinstalované aplikace podporovaly tmavý režim nativně. Připravené musí být do května 2019.

To mimo jiné znamená, že v dalších měsících uvidíme další Google aplikace s podporou tmavého režimu. Brzy bychom se měli tak dočkat mimo jiné podpory v Chrome anebo Gmailu. Kromě tohoto vyjádření, má údajně i server AndroidPolice.com několik interních dokumentů společnosti Google, kde se jasně píše, že uživatelé mají o tmavý vzhled zájem.

bug tracker tmavy rezim android q

Zajímavé je také to, že jakmile se poprvé v zahraničí začalo hovořit o podpoře tmavého režimu v Androidu Q, tak původní příspěvek zaměstnance Googlu již není v Bug Trackeru k dispozici pro klasické uživatele, ale můžou jej vidět pouze jiní zaměstnanci Googlu se speciálním přístupem. To je jeden další z bodů, který přidává na důvěryhodnosti.

Těšíte se na tmavý režim v Androidu Q?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)