TOPlist

Google chce, aby Android mobil fungoval jako palubní kamera

Google Android mobil telefon palubní kamera Personal Safety

Máte ve svém autě palubní kameru, aby vám zaznamenávala dění na silnici? A napadlo vás někdy, že by k tomuto účelu mohl posloužit telefon, který si i za běžných okolností často připínáme k čelnímu sklu? Dost možná ano. A taky už ho takto možná používáte. V klasickém režimu fotoaparátu, případně skrze nějakou speciální aplikaci. Co kdyby ale Android mobil nativně fungoval jako palubní kamera bez toho, aby bylo ovlivněno běžné dění na displeji? Něco takového, zdá se, Google plánuje skutečně zavést.

Americká společnost nedávno aktualizovala aplikaci Personal Safety, která nejen v telefonech Pixel zprostředkovává několik bezpečnostních funkcí včetně známé detekce dopravní nehody. A v rámci této aktualizace asi vydala něco, co ještě nechtěla. Redakci 9to5Google se podařilo zachytit funkci, která svým popisem i možnostmi jasně dokazuje, že jde právě o takzvanou „dashcam“.

Personal Safety
Personal Safety

Jakmile bude funkce k dispozici, bude možné ji spustit prostřednictvím nového zástupce „Dashcam“. Zde bude moci uživatel začít nahrávat ručně, případně si prohlédnout poslední videa. Během nahrávání je přitom telefon stále plně použitelný, včetně navigace pomocí Map Google. A dá se prý i vypnout obrazovka, přičemž nahrávání pokračuje.

Skvělé je, že společnost Google tuto funkci evidentně vytvořila tak, aby fungovala, aniž byste na ni museli extra myslet. Při nastavování si můžete zvolit, aby se nahrávání zahájilo automaticky po připojení k určitému zařízení Bluetooth (např. k autorádiu nebo informačnímu a zábavnímu systému) a skončilo po odpojení. Kvůli úspoře úložného prostoru se nahrávky po třech dnech automaticky odstraní, pokud je neuložíte. Aplikace navíc uvádí, že samotná videa jsou komprimovaná, v průměru „30 MB za minutu“, přičemž maximální délka záznamu je 24 hodin.

I z pouhých snímků obrazovky se zdá, že je funkce téměř hotová a čeká jen na vypuštění. Redakce 9to5Google správně podotýká, že by bylo fajn se ještě zamyslet nad využitím ultraširokého fotoaparátu pro širší záběr. A také bude důležité, jak se případně podaří vyřešit (ne)přehřívání mobilu. A ještě jedna pozitivní zpráva na závěr: Zatím to vypadá, že funkce nebude exkluzivní jen pro telefony Pixel.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Nahráváte si nyní jízdu autem? Jak?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)