Chcete si přivydělat? Google navyšuje odměny pro Android hackery

Android - bezpečnost

Google se stále snaží povýšit zabezpečení operačního systému Android na vyšší level. V tak roztroušené platformě to však rozhodně není jednoduchý úkol a různé útoky do slabin systému nejsou ničím neobvyklým. Pro zvýšení kvality zabezpečení také platí “víc očí víc vidí”. Proto společnost zvyšuje odměny pro všechny pozorné a trpělivé uživatele, kterým se podaří vypátrat jakékoli bezpečnostní trhliny.

Google navyšuje odměny pro Android hackery

Systém Android bohužel nepatřil vždy k těm nejbezpečnějším – s pravidelnějšími updaty a čistým Androidem se úroveň bezpečnostni samozřejmě zvyšuje. Spousta nástaveb a rychlost operátorů a ostatních výrobců však proces značně komplikuje. Google si však na bezpečnosti a zakládá a dosavadní odměny pro bystré hlavy navyšuje až na 150 % původních hodnot. Nejpozornější a nejtrpělivější hledač chyb z řad uživatelů si už dokonce odnesl téměř 2 miliony korun, přičemž Google dohromady rozdal už 24 milionů.

Android N - náhleďák google

Odměny rovněž platí pro nahlášení chyb například v Chrome prohlížeči či dalších produktech, zajímavého navýšení se však dočkal pouze Android. Doufejme, že investice namotivuje ty správné lidi a jako běžní uživatelé se následně budeme těšit z bezpečnějšího prostředí.

Zdroj: digitaltrends.com

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)