Google: Na světě je 1,4 miliardy aktivních zařízení s Androidem

android_14_miliardy

Během úterní tiskové konference, na které byly představeny nové telefony Nexus 6P a Nexus 5X, stejně jako nejnovější verze operačního systému Android 6.0 Marshmallow, se společnost Google podělila o aktuální čísla. Vězte tedy, že na světě je nyní již 1,4 miliardy zařízení s operačním systémem Android. V tomto čísle jsou přitom započtena jen aktivní zařízení, přičemž Google sice nijak nespecifikoval, jak k tomuto výsledku došel, nicméně neaktivní a nekomunikující telefony či tablety v tomto smyslu nepočítá.

V červnu 2014 ohlásil Google dosažení první miliardy aktivních zařízení V červnu 2014 ohlásil Google dosažení první miliardy aktivních zařízení

Pro srovnání: v červnu 2014 ohlásil Google dosažení první miliardy aktivních zařízení. Samotný Obchod Play zaznamenal v posledních 30 dnech jednu miliardu aktivních uživatelů.

Na úspěchu má podíl i projekt Android One Na úspěchu má podíl i projekt Android One

Generální ředitel Googlu Sundar Pichai na tiskové konferenci uvedl, že například v Indii a Vietnamu se v posledním roce počet zařízení s Androidem “doslova zdvojnásobil.” Úspěch slaví v Turecku projekt chytrých telefonů Android One, který byl v této zemi zahájen před měsícem, a během této krátké doby se zařízení této řady stala nejprodávanějšími telefony. “Jsme na dobré cestě k dosažení další miliardy uživatelů,” dodal Sundar Pichai.

Generální ředitel Googlu Sundar Pichai Generální ředitel Googlu Sundar Pichai

1,4 miliardy ano, ale letos nejpomaleji

Nadšení trochu brzdí poslední čísla analytické společnosti Gartner, která tvrdí, že Android na trhu s chytrými telefony zaznamenal letos nejpomalejší meziroční růst. To naznačuje, že mobilní platforma Google pomalu ale jistě dosahuje svého vrcholu, přičemž na celosvětovém trhu se smartphony obsadil Android ve 2. čtvrtletí tohoto roku asi 82 procent.

Stranou nenechal Pichai ani Chromebooky, o kterých uvedl, že jsou na dobré cestě stát se jednou z největších platforem ve školách. Denně je prý aktivováno 30 000 nových Chromebooků. Kromě toho se deset tisíc společností zapojilo do testování a nasazení Android for Work.

Zdroje: Android Central, Android Headlines, TechCrunch.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)