Google představil 6 nových funkcí pro všechny Android uživatele

Google představil 6 nových funkcí pro Android

Ne, nejedná se o další Pixel feature drop. Google oznámil 6 nových funkcí pro Android, které se neomezují pouze na Pixely, ale bude je moci získat každý uživatel používající (skoro) jakýkoliv Android telefon. Americký gigant tuto zprávu potvrdil na svém blogu, kde se novinkám věnuje podrobněji.

Google představil 6 nových funkcí pro Android

Pojďme se na novinky tedy mrknout. Začněme systémem upozorňující na zemětřesení, který se nyní začíná zavádět celosvětově. Prozatím byla funkce dostupná v Řecku a na Novém Zélandu a nyní míří na Filipíny, do Kazachstánu, Kyrgyzské republiky, Tádžikistánu, Turkmenistánu, Uzbekistánu a do Turecka. Google samozřejmě upřednostňuje státy, kde je vyšší riziko zemětřesení, příští rok můžeme čekat další země.

Earthquake alerts, now part of Android

Earthquake alerts, now part of Android

V další novince Google jistě potěší všechny uživatele používající často Google Zprávy. Nově lze jednotlivé zprávy/fotografie/videa označovat hvězdičkou a k dispozici bude také nová kategorie, kde všechny takto označené zprávy snadno a rychle nalezneme.

Zprávy Google
Zprávy Google

Keep track of important messages on Android

Keep track of important messages on Android

Letos v létě bychom se také měli dočkat návrhů na vhodné smajlíky u Gboard, ovšem prozatím pouze v angličtině, španělštině a portugalštině. Pokud tedy dopíšete větu, Google automaticky rozpozná o čem asi je a navrhne vám nejvhodnějšího smajlíka. Kdy se však funkce dočkáme i u nás není v tuto chvíli jasné. Vylepšení se dočkal také Google Asistent, který nyní umí procházet konkrétní aplikace.

Gboard – klávesnice od Googlu
Gboard – klávesnice od Googlu

Talk to your favorite apps with Google Assistant on Android

Talk to your favorite apps with Google Assistant on Android

Funkce Voice Access, která umožňuje rychle se pohybovat v telefonu pouze za pomocí hlasu umí nově rozpoznat, zda se na telefon díváte. Můžete ji tedy používat pouze v těchto případech. Vylepšení doznalo také Android Auto, které si můžete lépe přizpůsobit a třeba ručně nastavit manuální režim.

Android Auto
Android Auto

Jaké novinky se vám líbí nejvíce?

Zdroj: Blog Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)