Nevyhovuje vám Gmail v Androidu? Zkuste povedenou alternativu TypeApp

TypeApp – Gmail v Androidu-1

Nevyhovuje vám Gmail v Androidu, ale své maily prostě v mobilním telefonu nějak spravovat musíte? Vyzkoušejte aplikaci TypeApp, která představuje velmi zajímavou alternativu.

Povedená aplikace TypeApp – nejen Gmail v Androidu

Alternativních klientů pro e-mail existuje pro Android celá řada, ty povedené však dokážeme spočítat na prstech jedné ruky. Dnes si přestavíme TypeApp, která má na Google Play výborné hodnocení 4,6 a doporučují ji i někteří naši čtenáři. Spravovat můžete nejen Google účty (tedy Gmail), ale samozřejmě i jiné libovolné poštovní schránky.

Přidáváme nové účty snadno a rychle

Po nainstalování aplikace a malém průvodci funkcí je potřeba přidat vaše e-mailové schránky. Pokud máte Gmail v Androidu, stačí jej přidat přes volbu Přidat účet Google a následně jej prostě jen vybrat ze seznamu. Není ani potřeba zadávat heslo, jen potvrdit souhlas s autorizací aplikace TypeApp.

TypeApp nabízí i slušný výběr jiných poskytovatelů, u kterých stačí jen zadat přihlašovací jméno a heslo. Seznam.cz, který je v Česku nejrozšířenější, zde bohužel chybí. Přesto nám stačilo zadat pouze uživatelské jméno a heslo, TypeApp vše nastavil automaticky a správně. Oceňujeme tedy i velmi snadné přidání účtu Gmail i jiných schránek.

Jednoduché a moderní prostředí

TypeApp přichází s moderním, propracovaným a velice jednoduchým prostředím. Jsme přesvědčeni, že jde ještě dále než Gmail v Androidu – minimálně po stránce možností a přizpůsobení. V okně pro zprávy můžete zobrazovat jen e-maily od jedné schránky nebo od všech, které máte v telefonu. Řazení e-mailů a konverzací je podobné jako u klienta Gmail v Androidu, můžete ovšem mazat i jednotlivé zprávy uvnitř konverzací, což Gmail neumožňuje. A spoustě uživatelům to chybí.

Prostřední záložkou lze zobrazit seznam kontaktů, které vám v poslední době poslali zprávu. Snadno díky tomu naleznete poslední zprávu od určitých kontaktů. Třetí záložky ukazuje funkci Úkoly, která tak trochu přidává prvky Inboxu – umožní vám odkládat e-maily na později. Představíme si ji později.

Levé menu je vysouvací a nabídne nám tradičně možnost výběru schránek a složek. Nechybí pak ani vyhledávání e-mailů, mnohonásobné úpravy či přizpůsobení vzhledu. Uživatelé SuperAMOLEDů jistě ocení tmavý režim, který umožní šetřit baterii.

Propracované upozornění a nastavitelná gesta

Aplikace TypeApp myslí na pokročilé uživatele, kteří chtějí mít své e-maily a upozornění dokonale odlišené. Můžete tedy pro každý účet měnit styl vyzvánění a dokonce i barvu LED diody. U každého účtu lze navíc aktivovat režim Nerušit v určité dny i hodiny. Zvykli jste si na správu e-mailů pomocí tažení prstu do stran? TypeApp si s tím poradí, navíc přidává možnost nastavení voleb pro každé gesto.

Úkoly a připomenutí e-mailů

E-mailové zprávy často slouží jako úkoly – přichází v nich žádosti či rovnou úkoly, které je potřeba zpracovat. Mnoho z nás jistě používá svůj vlastní systém pro správu úkolů (třeba výborné GTD), úkoly si pak ale musí ručně přepisovat. Co k tomu využít rovnou TypeApp?

Pokud vám taková zpráva dorazí, lze ji jednoduše označit jako úkol. A to dokonce tak, že vyberete, kdy má být úkol splněn nebo spíše připomenut. TypeApp vás v tento čas na e-mail znovu upozorní a vy se můžete pustit do jeho vyřízení. Takové e-maily naleznete v sekci Úkoly – Později. Po splnění stačí úkol označit jako Hotovo. Zajímavý doplněk k e-mailové schránce, který Gmail v Androidu nenabídne.

Pokročilé možnosti nastavení

Aplikace TypeApp toho nabízí opravdu hodně. Stejně tak ale umožní uživatelům nastavit si spoustu dalších funkcí a vlastností. Díky tomu si uživatelé přizpůsobí nejen vzhled aplikace, její rozložení, ale i její chování. Počínaje nastavením barevného schéma, gesty pro práci se zprávami, detailním nastavením upozornění až po konfiguraci tlačítek, výchozích účtů, potvrzení voleb a další. Vyplatí se vyhradit si čas na prozkoumání nastavení a upravit si jej podle svého.

Závěr – skvělý klient, který stojí za zkoušku

TypeApp nás opravdu příjemně překvapil. Nabízí moderní kabátek, příjemné prostředí, všechny důležité funkce, bonus v podobě úkolů a navíc nepřeberné množství nastavení. K dispozici je navíc úplně zdarma. Pokud patříte mezi uživatele, kteří často používají mobilní telefon pro správu e-mailů, rozhodně by vám neměl TypeApp uniknout.

Type App mail - email app
Type App mail - email app

Vyhovuje vám Gmail v Androidu? Jakého klienta používáte?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)