Gmail nabídne vlastní formu sledování zásilek

Gmail sledování zásilek testování USA

Ať už jde o objednávku z AliExpressu, zboží z českého e-shopu nebo třeba balíček od známého z druhého konce republiky, zvykli jsme si na přehledné sledování zásilek skrze různé notifikace, zprávy nebo změny stavu v aplikaci. Svůj vlastní způsob pro takzvaný package tracking nově zavádí také e-mailový klient Gmail. Z pochopitelných důvodů nepůjde například o klasické sledování přes odkaz, jelikož Google není zasílatelská firma, ale půjde na to svou vlastní cestou.

Gmail
Gmail

Zatím jen v USA se začíná testovat funkce, která populárnímu e-mailovému klientovi umožní přistupovat k trackovacím údajům získaným od odesílatelů. Rovnou u zprávy s objednávkou nebo informací o odeslání se objeví dotaz, zda chce uživatel Gmailu povolit přístup k tomuto sledování a následné reportování stavu už bude probíhat rovnou v hlavičce automatizovaných zpráv. Google chce takto informovat například o zaevidování objednávky, odeslání a datu předpokládaného doručení.

Gmail sledování zásilek testování USA ukázka animace x

“Také víme, jaké to je, když čekáte na zásilku a zjistíte, že se zpozdila. V nadcházejících měsících pomůže Gmail toto překvapení částečně eliminovat. Proaktivně zobrazí štítek se zpožděním a přenese e-mail na začátek doručené pošty, takže vám neunikne žádná zpráva (ani zásilka),” doplňuje firma k nově zaváděné funkci, která v USA přichází příhodně jako pomoc před vánočními svátky.

Který druh sledování zásilek vám nyní nejvíc vyhovuje?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)