Gmail pro Android konečně umožňuje zrušit odeslané emaily

gmail pro android zruseni odeslanych emailu

Aplikace Gmail pro Android dostává konečně jednu funkci, která byla dostupná na webu. Od verze Gmail 8.7 můžete zrušit odeslaný email. Obzvlášť na telefonu je tato funkce hodně vítaná, protože jsou překlepy častější.

Gmail pro Android umí zrušit již odeslané emaily

Stalo se to asi každému, píšete na mobilu email a při klepnutí na tlačítko odeslat si na poslední chvíli všimnete chyby, překlepu, například kvůli automatické korekci anebo zapomenete na přílohu. Jenže po odeslání je již pozdě něco měnit. Nově v mobilním Gmailu už to ale nevadí.

google gmail undo zruseni emailu

Od verze Gmail 8.7 máte ještě několik sekund na to, abyste zrušili odeslání emailu. Při odeslání se zobrazí malá lišta, která vás upozorňuje na odesílání. Jakmile je zpráva odeslaná, můžete ještě kliknout na tlačítko vrátit zpět (Undo). Na zrušení máte 8 sekund, poté už je email definitivně odeslán.

Zajímavé je to, že tuto funkci přidal Google několik let poté, co se objevila ve webové verzi, od roku 2016 byla dostupná i v iOS a teprve až nyní v Gmailu pro Android. Dokonce i Inbox by Google tuto funkci má několik let. Důvod zpoždění není jasný, hlavní ale je, že se na ni konečně dostalo.

Gmail
Gmail

Využíváte někdy zrušení odeslaných emailů?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)